В тимчасово окупованому Криму Російська Федерація мілітаризує освітній процес. На меті окупанти мають формування у свідомості дітей півострова культу насильства, війни й ненависті до західних країн та України. Про це йдеться у повідомленні інформаційного агентства Interfax-Україна.
Як розповіла керівник служби з питань реінтеграції та деокупації АР Крим представництва президента України в Автономній Республіці Крим Олена Халімон, кримських школярів і студентів готують до захисту Росії зі зброєю в руках.
«Окупаційна влада влаштовує численні масові заходи, спортивні й театралізовані шоу, дітей навчають основам військової справи і поводження зі зброєю, зокрема присутня пропаганда ненависті й культу насильства», — заявила Халімон на прес-конференції у вівторок у Києві.
Заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що процес мілітаризації освітнього процесу в Криму розпочинається ще з дитячого садка, а потім продовжується в школах і вищих навчальних закладах.
«Діти дивляться на всі боки, і, я думаю, що і батьки їм радять, що в Російській Федерації бути військовим або співробітником будь-якої силової структури — це одне з найбільш перспективних занять у житті», — пояснив правозахисник.
Однією з головних організаторів процесу мілітаризації освіти в Криму правозахисні організації вважають Наталію Гончарову, яка довгий час була міністром освіти т. зв. Республіки Крим.
«Саме міністр організувала систему військово-патріотичного виховання та мілітаризації дітей. Саме на міністрі лежить відповідальність за знищення доступу до української мови», — наголосила керівник освітнього напряму Української Гельсінської спілки з прав людини Валентина Потапова.
У списку відповідальних за процес формування в свідомості кримських дітей культу насильства, війни і ненависті, який підготували правозахисники, містяться й інші чиновники і співробітники освітніх закладів, які причетні до створення процесу мілітаризації освіти в Криму.
Серед них, зокрема, начальник Ялтинського міського управління освіти Ренард Кутковський, який організував в Ялті «кадетські класи»; директори шкіл, які дуже активно створюють у підконтрольних освітніх закладах воєнізовані дитячі організації, зокрема військово-патріотичні гуртки і «козачі» класи (директор севастопольської школи №32 Ленура Белялова, колишній директор сімферопольської академічної гімназії Валентина Лаврик, директор сімферопольської школи гімназії №10 Наталія Трещова тощо); керівники низки «громадських» військово-патріотичних організацій Криму.
За словами прокурора прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ольги Пирогової, всі правопорушення, пов’язані з мілітаризацією процесу освіти в Криму, порушеннями прав людини і прав дитини, документуються і розслідуються українськими правоохоронцями.
«Це (процес мілітаризації) суперечить Конвенції прав дитини. Дитина не може готуватися до війни, дитина має готуватися до миру. І якщо ми готуємо дітей до війни, то війна буде, а якщо готуємо до миру, то буде мир. Це аксіома», — резюмувала правозахисниця Валентина Потапова.
Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, як російські окупанти нав’язали кримським дітям освіту в стилі «мілітарі».
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.