Окупанти пів року утримують українську вчительку в СІЗО Донецька: заява омбудсмена

-

Читайте также

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєтт із проханням відвідати СІЗО-5 м. Донецька, де окупанти утримують українську вчительку фізики Наталію Шило. Її окупанти пів року незаконно утримують у полоні за підозрою в нібито шпигунстві на користь України.

«Жінку було затримано в окупованій Горлівці 5 червня 2021 року, куди вона приїхала з Києва відвідати літню матір. Лише через 30 днів після затримання рідним вчительки дозволили передати їй одяг та продукти… Наталія Шило – корінна мешканка Горлівки. Після тимчасової окупації переїхала до Харкова, де працювала в школі та стала лауреатом міського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика». Згодом Наталія переїхала до Києва», — написала Денісова в Telegram.

Також омбудсмен просить голову місії МКЧХ в Україні перевірити дотримання прав й інших осіб, яких утримують на непідконтрольній території. За словами уповноваженого, наразі у в’язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 30 жінок, яких катують та з якими неналежно поводяться. П’ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров’ям.

«Наголошую на необхідності тиску на країну-окупанта Росію задля дотримання прав незаконно ув’язнених громадян України та негайного їх звільнення», — додала Денісова.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Людмила Денісова заявила, що катування в тюрмах ОРДЛО не припиняється.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Канада готовит многомиллионный кредит в рамках поддержки Украины

Премьер-министр Канады Джастин Трюдо сообщил, что его страна предоставит правительству Украины кредит в размере до 120 млн. канадских долларов...