Окупанти на Донбасі дистанційно виводять з ладу БПЛА СММ ОБСЄ

-

Читайте также

Збройні формування Російської Федерації застосовують засоби радіоелектронної боротьби для інформаційно-пропагандистської кампанії щодо дискредитації Збройних Сил України та перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на території Донецької та Луганської областей. Про це інформує прес-центр ООС з посиланням на українську сторону СЦКК.

Основні зусилля окупантів при застосуванні засобів РЕБ спрямовані на глушіння керуючого сигналу БПЛА безпосередньо над підконтрольною Уряду України територією в місцях зльоту та посадки літальних апаратів Місії в районі населених пунктів Костянтинівка, Степанівка та Бахмут, що має на меті дискредитацію ЗС України в очах СММ ОБСЄ та міжнародних партнерів.

Враховуючи високу ефективність БПЛА СММ ОБСЄ дальнього радіусу дії типу S-100, російсько-окупаційні війська систематично перешкоджають їхньому застосуванню.

Внаслідок цього, протягом березня-квітня три літальні апарати Місії були виведені з ладу і їх польоти були відкладені майже на місяць.

За оцінкою Української сторони СЦКК, активна діяльність російських комплексів РЕБ зафіксована в районах населених пунктів Донецьк, Горлівка, Первомайськ, Безіменне. Звідси окупантами створюється значна за площею зона глушіння керуючого сигналу БПЛА СММ ОБСЄ, в першу чергу дальнього радіусу дії.

Це дозволяє перешкоджати їх польотам фактично вздовж всього маршруту.

Найбільш інтенсивні перешкоди встановлюються безпосередньо під час посадки на підконтрольній Україні території.

Підтвердженням цього є черговий факт фіксації 01.06.2021 року технічними засобами СММ ОБСЄ комплексу РЕБ російського виробництва РБ-636 «Свєт-КУ» на тимчасово окупованій території. Комплекс прийнятий на озброєння ЗС РФ у 2012 році.

Також БПЛА дальнього радіусу дії СММ ОБСЄ фіксували комплекси РЕБ Р-330Ж «Житель», Р-934Б «Синиця», РБ-636 «Свєт-КУ», РБ-341В «Леєр-3».

Технічні характеристики комплексів РЕБ, що застосовуються РФ на тимчасово окупованих територіях, забезпечують створення перешкод системам управління БПЛА Місії на дальність близько 50 км.

Разом з тим, враховуючи особливості комплексу РБ-341 «Леєр-3», який може бути застосований з повітряного носія, зокрема БпЛА «Орлан-10», дальність дії засобів РЕБ може бути значно більшою і досягати 120 км.

Таким чином, суттєва активізація засобів РЕБ противника покликана відкоригувати невтішні для російсько-окупаційних військ показники перешкоджанням діяльності СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території та перекласти відповідальність на українську сторону, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, група ІС інформувала, що російські окупанти глушать безпілотники СММ ОБСЄ, щоб приховати озброєння.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Американские конгрессмены призвали Байдена расследовать преступления ЧВК «Вагнера»

Председатель комитета Палаты представителей по международным делам, демократ Грегори Микс и старший республиканец комитета Майкл Маккол призвали администрацию президента...