Окупанти глушать безпілотники СММ ОБСЄ щоб приховати озброєння РФ – штаб ООС

-

Читайте также

За допомогою російських станцій РЕБ типу Р-330 «Житель» окупаційні війська у зоні операції Об’єднаних сил перешкоджають роботі безпілотників СММ ОБСЄ дальнього радіуса дії, які заважають Кремлю вільно постачати збройним формуванням РФ в ОРДЛО озброєння та військову техніку. Про це повідомляє пресцентр штабу ООС.

«Українська сторона СЦКК повідомляє, що проросійськими найманцями сфабриковано та широко розгорнуто чергову кампанію з дискредитації ЗСУ. В основу провокаційного наративу окупантів покладено інцидент з БПЛА СММ дальнього радіуса дії, який зазнав аварії над підконтрольною уряду України територією 17 травня. Інформуємо, що подія сталася внаслідок цілеспрямованого перешкоджання з боку окупантів польотам БПЛА Місії», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, особливістю БПЛА дальнього радіуса дії S 100 є моніторинг як лінії розмежування, так і держкордону між Україною та РФ, що заважає Кремлю вільно постачати збройним формуванням РФ в ОРДЛО озброєння та військову техніку.

За оцінкою Української сторони СЦКК, протягом квітня-травня майже кожен запланований політ S 100 вже зі зльоту в населеному пункті Степанівка зазнавав перешкод внаслідок глушіння. 17 травня зафіксовано активні перешкоди системам керування літального апарату упродовж всього дня, починаючи з 4:30. Перешкоди були встановлені станціями РЕБ РФ (типу Р-330 «Житель») російського виробництва. Дальність роботи зазначених станцій РЕБ становить 60-90 км.

Розміщення таких станцій у населених пунктах Кадіївка, Горлівка, Донецьк та Новоазовськ дозволяє впливати на роботу БПЛА вздовж усієї лінії розмежування.

Подібні факти вже неодноразово фіксувалися українською стороною, починаючи з середини березня 2021 року. За статистикою, кількість запусків Місією БПЛА з підконтрольної Україні території у півтора рази перевищує кількість аналогічних запусків з непідконтрольних районів. Якщо додати до цієї статистики кількість випадків перешкоджання діяльності патрулів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях, вимальовується картина системних дій окупантів щодо зниження ефективності роботи Місії.

У штабі ООС переконані, що супутньою метою дій окупантів є дискредитація ЗСУ перед СММ ОБСЄ та Європейською спільнотою. Вкотре найманцями «влучно» обрано час провокації — напередодні засідань ТКГ на тлі активізації міжнародних партнерів по підтримці України в контексті пошуку шляхів вирішення конфлікту та приїзду високоповажних іноземних делегацій до зони ООС.

Українська сторона СЦКК об’єктивно інформує СММ ОБСЄ про порушення з боку окупантів та всіляко сприяє Місії у виконанні Мандату.

Як повідомляла група ІС, бойовики «ЛНР» використовують засоби радіоелектронної боротьби для придушення сигналів мобільного зв’язку.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Окупанти проводять мобілізаційні заходи в ОРДЛО – дані розвідки

Від початку доби 11 червня, станом на 12 годину, зафіксовано два порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ....