Оцінка втрат України через окупацію Криму: експерт дав важливе уточнення

-

Читайте также

Останніми днями активно поширюється оцінка втрат України від окупації Криму в $135 млрд. Це дослідження зробив Центр економічної стратегії. Керівник Моніторингової групи по кримських санкціях та свободі судноплавства Андрій Клименко дав важливе уточнення щодо вказаної суми. Про це він написав у Facebook.

«В повідомленнях ЗМІ (особливо в заголовках) це поширюється досить, пардон, бездумно, навіть примітивно… З текстів в ЗМІ складається уявлення, що ця сума — це ВСІ втрати України від захоплення Кримського півострову. Це зовсім НЕ ТАК, більш того, вартість активів така штука — вона далеко не завжди складає більшу частину втрат. Є ще вартість бізнесу і ще багато складних речей», — написав він.

За його словами, автори про це чітко сказали, що «…$135 млрд — це прямі втрати активів, в які входить вартість землі на Кримському півострові ($3 млрд) та доведених покладів корисних копалин ($52,3 млрд) у вигляді, зокрема, природнього газу та сирої нафти, втрати житлової нерухомості населенням ($42,7 млрд), втрати приватних компаній ($18,4 млрд) та банків ($2,7 млрд), втрати держави ($14 млрд) та місцевих громад ($1,7 млрд)…».

«Насправді, це мінімальна доведена оцінка економічних втрат — і автори про це теж кажуть. Це ЛИШЕ прямі втрати активів. Вартість активів — це теж складна річ: активи в Ялті коштують дорожче, ніж в Джанкої, на березі моря та в центрі міста — дорожче, ніж на околиці… А крім активів є ще багато складних речей», — вважає Клименко.

Експерт навів приклад: український підприємець втратив міні-готель в Криму, вартість будинку, обладнання, земельної ділянки склала = Х. Але ж він втратив бізнес, тобто доходи, які щорічно давав йому цей готель (це =Y). І ці втрати рік від року зростають… І вони розраховуються іншим чином і складають вже  Y*7 років=Z. І кожного року збільшуються.

А ще він  — із-за того, що в нього був кредит на розвиток цього готелю — не зміг вчасно розрахуватися з банком… А ще держава недоотримала податкові надходження від його бізнесу…

«Тобто, розпочато складну та тонку роботу. Не треба її категорично «трансформувати» в примітивні месиджі — потім РФ використає це, коли ми будемо відсужувати в неї український трілліон доларів США», — резюмував автор.

Група «ІС» повідомляла, як окупований Крим одужує від «ватного вірусу» 2014 року.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Кампанія РПЦвУ проти Вселенської Патріархії: пропагандисти влаштували чергову провокацію

Чим ближчою стає дата візиту Вселенського патріарха Варфоломія до України, тим більшим стає опір представників Російської Церкви. Відкритий гнів...