Обмін полоненими: Денісова повідомила про кількість зниклих безвісти українців

-

Читайте также

Російська Федерація не хоче звільняти громадян України, яких незаконно утримують на тимчасово окупованій частині території Донецької та Луганської областей. Про це завила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у програмі «Донбас PRIME», коментуючи питання обміну утримуваними особами.

«На мій погляд, РФ не хоче будь-яких визволень наших громадян, ні тих, які знаходяться у в’язницях у РФ або у тимчасово окупованому Криму, ні тих, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», — зазначила омбудсман.

Вона нагадала, що останній обмін відбувся у квітні минулого року. 

«Тут потрібна тільки політична воля однієї держави – це РФ, і перш за все, президента РФ Путіна. І на кожному майданчику, на кожній зустрічі, в тому числі у Мінському форматі, Українська держава порушує це питання – щодо повернення наших громадян… Треба сказати, що 256 громадян у нас вважаються зниклими безвісти, і щодо них треба проводити розшук. Але це не відбувається, бо немає погодження від РФ», — розповіла Денісова.

Вона наголосила, що Росія є агресором, який веде військові дії на території нашої держави: «РФ обирає, яким шляхом діють представники окупаційної влади… І Росія каже їм, або буде обмін, або ні. І тому потрібно продовжити міжнародний тиск. Потрібно, щоб уся міжнародна спільнота об’єдналася. Потрібно робити все можливе, щоб РФ погодилася на те, щоб повернути нам наших громадян без будь-яких попередніх умов».

За словами Уповноваженого ВР з прав людини, в ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей наразі перебувають 285 осіб, які були незаконно затримані.

«За нашими даними — і даними, які підтверджені СБУ, підтверджені так званою «владою» тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей —  наших громадян утримується у в’язницях 285 осіб», — сказала Денісова.

Вона додала, що, існує тенденція до збільшення кількості громадян в ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Олексій Резніков розповів про провокацію РФ при обміні полоненими.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В аэропорту оккупированного Симферополя  произошел инцидент с самолетом Boeing 767. ФОТО

Самолет Boeing 737 авиакомпании Pegas Fly частично выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы в аэропорту оккупированного Симферополя. По данным СМИ, на...