Новий міністр оборони України: очікування військово-експертного середовища від призначення Андрія Тарана

-

Читайте также

Як «королівські піхотинці» готують до бою гармати та кулемети на БМП. ФОТО

Бойові машини піхоти є надзвичайно важливим засобом вогневої підтримки механізованих підрозділів й ефективність їх озброєння визначається не тільки калібром...

Турция обеспокоена осуждением крымских татар судом Ростова

Министерство иностранных дел Турции сообщило, что Анкара обеспокоена осуждением российским судом группы крымских татар. Об этом говорится в заявлении...

Путин искренне верит в советские штампы об «освободительной» роли Красной Армии, — бывший посол Польши в РФ

Для подавляющего большинства россиян дата 17 сентября 1939 года как день, когда Сталин напал на Польшу, не существует. В...

Президент України Володимир Зеленський вніс на посаду голови Міністерства оборони кандидатуру генерала Андрія Тарана. Як очікується, рішення Верховною Радою по кадрових питаннях буде прийняте вже у середу, 4 березня.

У 2015 році розгорівся скандал, в Twitter Ради нацбезпеки і оборони України з’явилася інформація, що Тарана  начебто звільнили зі Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі, яка пізніше виявилася фейком. У експертних колах точаться дискусії, чи не робить ця обставина неможливою призначення пана Тарана. Разом з тим, серед військових кандидата характеризують, здебільшого, як професіонала, адже він учасник бойових дій, працював у СЦКК, таким чином, ситуацію в зоні АТО/ООС знає не зі слів, а також військового дипломата, його добре знають за кордоном, як в США, так і в Росії.

Група Інформаційний Спротив звернулась за коментарями щодо можливого нового міністра оборони до військових експертів. Зокрема, екс-співробітник ГУР МО, голова Громадської Ради при Міноборони, генерал-майор запасу Петро Гаращук називає кандидатуру пана Тарана дуже вдалим вибором діючої влади:

«Впевнений, Андрій Миколайович справиться з поставленими задачами. Його призначення, це дуже добрий знак для нашої Держави, адже пан Таран є фахівцем саме військової справи, який має великий службовий та життєвий досвід та відповідну освіту, в тому числі, за кордоном. Дуже важливий також і його дипломатичний досвід,  а служба в розвідці, яка також є в його послужному списку, передбачає наявність неабияких аналітичних здібностей.

Андрій Таран також гідно представляв Україну за кордоном, як військовий аташе посольства України в США та представник Міноборони України в представництві нашої країни при ООН. Також він був керівником української групи в СЦКК. На відміну від деяких колишніх очільників військового відомства, Таран є кадровим військовим, тому, вважаю, колектив Міноборони та Генштабу ЗСУ сприймуть його призначення позитивно.

Щодо спроб дискредитації генерала Тарана, вважаю, що це була, як кажуть в народі, «підстава», бо когось не влаштовувала його патріотична позиція в часи роботи в СЦКК  на сході нашої країни».

З генералом Гаращуком солідарний і військовий експерт Олег Старіков, який теж вважає рішення керівництва України правильним. «Андрій Таран має професійні та ділові якості, які відповідають посаді. Враховуючи фаховий рівень, можна із впевненістю казати, що буде, нарешті, налагоджена необхідна комунікація між міністерством та Генштабом. Є великі сподівання, що за каденції пана Тарана, якщо його кандидатуру затвердить Верховна Рада, нарешті буде зрушено з місця питання виконання критеріїв, необхідних для вступу України в НАТО, які були затверджені ще за часів міністра Полторака. При ньому з 219 критеріїв були виконані 89, а за часів Загороднюка – 0, фактично, останнім часом наближення ЗСУ до стандартів Североатлантичного Альянсу блокувалось саме Міністерством оборони.

Стосовно спроб дискредитації пана Тарана, всіх тих негативних моментів, які розповсюджували певні сайти, вважаю, що відповідь на це має дати сам він, або правоохоронні органи».

Позитивно оцінює досвід Андрія Тарана, його професійні якості, генерал-лейтенант у відставці, кандидат військових наук, доктор технічних наук, екс-заступник начальника Генерального штабу ЗС України Ігор Романенко.

«Ми з паном Андрієм майже однолітки, і в армію прийшли приблизно в один час. Він пройшов навчання від військового училища до Академії. Тому я можу його оцінювати як освічену людину, яка пройшла великий шлях, зокрема, в таких технологічних військах з великою кількістю підлеглого складу, як ППО. Було три кандидатури, чому обрали саме Тарана? Генерали Коваль та Таран пройшли схожий шлях, і в нинішніх умовах важливо мати не тільки суто військовий досвід, але і інші функції, військово-політичне керівництво… Міністру оборони треба послідовно реалізовувати стратегічний напрямок, обраний нинішнім керівництвом Держави. Треба співпрацювати з основними «гравцями», в тому числі, США та Росією. І там, і там, його добре знають, адже він був військовим аташе посольства України в США, та працював в СЦКК. Це дуже суттєво та потрібно для вирішення нагальних питань. Тому вважаю, що керівні посади мають займати підготовлені люди.

Непростий службовий шлях, по сферах діяльності, по навичках, саме пан Таран є тією людиною, яка підходить для цієї посади.

Відносно спроб дискредитації – питання серйозне, але в нас є Служба безпеки, розвідка, врешті, є перевірка кандидатів на займані посади. В будь-якої людини є прибічники та недоброзичливці, які можуть чинити спротив, зокрема, і певними брудними засобами».

ІС

загрузка...

Свежее

В адресованному Трампу письме обнаружили сильнодействующий яд: что известно

Служба почтового контроля при Белом доме перехватила письмо с подозрительным содержимым. Как оказалось, в конверте находился сильнодействующий яд рицин,...

Военная база США в Афганистане подвергаясь ракетному обстрелу. ФОТО

Не менее шести ракет были выпущены неизвестными по базе коалиционных сил в районе Даман афганской провинции Кандагар, сообщает Telegram-канал «Военный обозреватель». В командовании ВС США...

Rapid Trident 2020: українські та американські спецпризначенці виконали десантування безпарашутним способом з конвертоплану

На Львівщину завітали американські конвертоплани Bell V-22 Osprey «Скопа», які є гвинтокрилим гібридом літака та гелікоптера. Дві машини цього типу, що належать до повітряно-тактичної...