Неузгодженість прикордонників ледь не спровокувала конфлікт між Туркменістаном і Узбекистаном

-

Читайте также

Наприкінці лютого 2020 року прикордонників Туркменістану відправили “відбивати атаку” узбецьких броньованих катерів, що проводили навчання на річці Амудар’я.

Про це повідомляє «Український мілітарний портал».

Сталось це через неузгодженість у прикордонному відомстві Туркменістану, що отримавши сповіщення про маневри від Комітету охорони кордону Узбекистану, не повідомило заставу.

З боку туркменської прикордонної застави було виставлено близько двох десятків бійців, озброєних стрілецькою зброєю (за деякими даними без набоїв), доставлених на двох катерах транспортної поліції річної флотилії, котрі базуються в селі Келіф.

У навчаннях Комітету охорони кордонів Узбекистану брало учать два броньованих річкових катери «Джайхун» та «Сайхун» проекту 58150 шифр «Гюрза», що були побудовані у Києві на підприємстві «Кузня на Рибальському».

Після подій 11 вересня 2001 року уряд Узбекистану, заручившись фінансовою підтримкою США, 29 червня 2003 року підписав з суднобудівним підприємством «Кузня на Рибальському» контракт на будівництво двох броньованих річкових катерів проекту 58150 для потреб свого флоту.

Через рік ці катери були спущені на воду та в кінці жовтня 2004 року транспортним літаком Ан-124 «Руслан» були відправлені до Узбекистану. Де до кінця жовтня вони були випробувані та введені в експлуатацію в складі Термезької річної флотилії під назвами «Джайхун» (б/н 01) та «Сайхун» (б/н 02).

Як повідомляла група «ІС», розпочато будівництво чергових бойових катерів «Гюрза» і «Кентавр» для ВМСУ.

загрузка...

Свежее

Титанические усилия деоккупации: как олигархи зарабатывают в Крыму

Сайт «Металлургпром», со ссылкой на Государственную таможенную службу сообщает, что за пять месяцев 2021 года Украина нарастила экспорт титановой...