Названо соцмережу, яку активно використовуватиме пропаганда для впливу на виборців

-

Читайте также

Facebook був розплідником божевільних політичних статей й теорій змови ще за довго до президентських виборів у США в 2016 році. Соціальна мережа оптимізована для підвищення «залучення». Вона заохочує людей продовжувати гортати сторінку, клацати й коментувати, просуваючи контент, який викликає більш сильні враження.

Однак, знадобилося викрити масивну кампанію Росії з поширення пропаганди, щоб політики, журналісти й користувачі Facebook почали помічати ризики, які це тягне за собою, — пише The Economist. Щось подібне станеться з виборами в 2020 році. Але цього разу в Instagram (який теж належить Facebook). Популярність цієї соціальної мережі різко посилилася після 2016 року. Одна з причин в тому, що люди втомлюються від захаращеного інтерфейсу Facebookи й громіздкого контролю приватності. Instagram пропонує красиві фото і ним легко користуватися.

Його популярність також посилило нововведення в кінці 2016 року — Stories. Це паралельна стрічка фото і відео, які зникають через день. Якщо користувачі ретельно модерують свою «сітку» на сторінці, щоб якомога краще представити своє життя, Stories дали їм право трошки побешкетувати, знаючи, що повідомлення не затримаються в їхньому профайлі на довго.

В червні 2016 року у Instagram було 500 мільйонів користувачів. Через два роки їх вже був мільярд. Близько половини членів Конгресу США й три чверті сенаторів мали сторінку в цій соціальній мережі. Можна спокійно допустити, що зараз ці цифри значно більші. Більше того, залученість користувачів захмарна. Десята за популярністю сторінка Instagram отримує в тричі більше  заходів щоденно, ніж найпопулярніша сторінка у Facebookи, згідно з даними сайту Axios.

Stories змінили Instagram. Вони поєднали текст з візуальним середовищем. Вони дали користувачам можливість поширювати публікації інших більш легко. Це поєднання тексту й поширення, а також велика користувацька база зробили Instagram більш схожим на Facebook й привабливим для пропагандистів. Найкраще те, що він досі вважається місцем нешкідливих фото заходів Сонця, чашок з кавою й привабливих молодих «лідерів думок», які скручують губки «качечкою». Все це понижує обережність користувачів.

Але політики вже давно заразили Instagram. Його роль у виборчій кампанії 2016 року в США була недооцінена, про що свідчить звіт Комітету Сенату з питань розвідки. У ньому зауважується, що в 2017 році пропаганда Росії перейшла в Instagram після того, як ЗМІ повідомили про їхню діяльність в Facebook і Twitter. Звіт Університету Нью-Йорка застерігає, що під час виборів у США в 2020 році Instagram стане «привабливим механізмом для тих, хто хоче поширити дезінформацію на основі мемів». Тож російське втручання, згенеровані вдома плітки й теорії змови «все більше процвітають в Instagram».

Зрештою, в соціальній мережі вже є сторінки, присвячені проблемам, які поляризують, таким як політичні меми чи вакцинація. Алгоритм підбирає для підписників інші подібні сторінки, схожим чином, як і в Facebook.

Після 2016 року Facebook зв’язався з агенціями, які виявляли фейки, найняв тисячі модераторів контенту й намагався скоротити поширення шкідливих матеріалів. Але у його меншої соціальної мережі, яка активно зростає, менше подібних запобіжників.

«Уніан»

загрузка...

Свежее

В Україні вперше відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової

Сьогодні, 14 травня, Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Про це...