Названі причини скорочення кількості нових парафій ПЦУ

-

Читайте также

Турция обеспокоена осуждением крымских татар судом Ростова

Министерство иностранных дел Турции сообщило, что Анкара обеспокоена осуждением российским судом группы крымских татар. Об этом говорится в заявлении...

Доба в ООС: окупанти обстріляли позиції ЗСУ та поранили українського воїна

Минулої доби, 19 вересня, у смугах відповідальності наших бригад збройні підрозділи Російської Федерації тричі порушили домовленості, що вступили в...

Курсанти академії СБУ у Києві склали військову присягу. ФОТО

Курсанти Національної академії Служби безпеки України у столиці склали Військову присягу на вірність українському народові. Новому навчальному курсу присвоєно...

Народний депутат України секретар Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломія Бобровська проаналізувала причини низької динаміки створення нових парафій ПЦУ.

Про це пише «Релігійно-інформаційна служба України».

Вона назвала два фактори, які впливають на процес переходів і утворення нових парафій ПЦУ.

Фактор №1 «Парламентський» – ще 18 січня 2019 року, на наступний день після ухвалення Верховною Радою 8 скликання закону про дозвіл на перехід парафій УПЦ МП до новоствореної української церкви, за ініціативою Вадима Новинського (неофіційного куратора Російської православної церкви в Україні) він і ще 46 народних депутатів із проросійського табору направили подання щодо конституційності цього закону.

Попри те, що Конституційний суд відмовився реєструвати вказане провадження, проросійський табір і далі не полишає спроб обмежити процес переходу парафій. Торік 29 серпня Новинський у співавторстві ще з чотирма народними депутатами подав законопроєкт, що передбачав введення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності релігійних організацій. Законопроєктом планували надати додаткові важелі Московському патріархатові в боротьбі проти переходу церковних громад до ПЦУ. Однак у листопаді того ж року законопроєкт відкликали його автори.

Наразі в тому ж Конституційному суді розглядають подання, теж ініційоване Новинським, про конституційність закону про перейменування Української православної церкви (Московського патріархату). Цікавим є той факт, що в обох поданнях суддею-доповідачкою є Ірина Завгородня. Чи проявить ця пані разом із іншими суддями КСУ послідовність у відмові необґрунтованим вимогам проросійського табору – питання відкрите, адже у громадськості викликає занепокоєння той факт, що чоловік цієї судді є громадянином Російської Федерації.

Також існує непідтверджена інформація про використання Новинським фінансових важелів на Мін’юст із метою затягування процесу реєстрації нових приходів ПЦУ.

Фактор №2 «Реінтеграційний». Оголосивши курс на так званий мир і «реінтеграцію Донбасу» президент та його команда вирішили не дратувати керівництво Росії церковним питанням. Звичайно, така лінія поведінки розчарувала парафіян ПЦУ, але принаймні вона не завдавала значної шкоди. Аж тут у січні 2020 року радник секретаря РНБО Сергій Сивохо, який опікується питаннями реінтеграції окупованої частини Донецької та Луганської областей, везе дітей на Різдво в Почаївську лавру, яка перебуває під контролем філії РПЦ та виступає із пропозицією про залучення цієї церкви до процесу реінтеграції!

Вочевидь ідея залучення до цього процесу філії церкви держави-агресорки, яка зіграла не останню роль у розгойдуванні подій в Україні навесні 2014 року та в підтримці терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР», несе за собою катастрофічні наслідки. Позаяк філія РПЦ перетворить збереження свого впливу шляхом придушення росту приходів ПЦУ та монополії на канонічність в Україні на політичний фактор домовленостей із реінтеграції Донбасу. Гарантій того, що українська влада не піде заради своїх політичних амбіцій на такі поступки Москві в суспільства немає.

У такій ситуації рецептом запобігання цим загрозам, за словами Соломії Бобровської,   повинно бути об’єднання зусиль проукраїнських депутатів незалежно від фракційної приналежності на підтримку ПЦУ на противагу проросійському таборові. Крім того, суспільна підтримка ініціатив ПЦУ та консолідація та координація зусиль парафіян і священиків ПЦУ по всій Україні для реєстрації нових парафій і переходів.

«Якщо парафіяни ПЦУ хочуть молитися у власній церкві та не перебувати під ідеологічним впливом РФ, то настав час їм почати діяти активніше, — резюмує Соломія Бобровська.

Як повідомляла група «ІС», нарада РПЦ в Йорданії: православні ієрархи масово відмовилися від зустрічі з Кірілом.

загрузка...

Свежее

РФ отправила на Донбасс курсантов-артиллеристов для прохождения «практики»

Российская Федерация продолжает практику отправки на оккупированные территории Украины курсантов военных вузов для прохождения практики. Как сообщают в соцсетях,...

В адресованному Трампу письме обнаружили сильнодействующий яд: что известно

Служба почтового контроля при Белом доме перехватила письмо с подозрительным содержимым. Как оказалось, в конверте находился сильнодействующий яд рицин, сообщает «DW». "Угрозы общественной безопасности на...

Военная база США в Афганистане подвергаясь ракетному обстрелу. ФОТО

Не менее шести ракет были выпущены неизвестными по базе коалиционных сил в районе Даман афганской провинции Кандагар, сообщает Telegram-канал «Военный обозреватель». В командовании ВС США...