Навчання «Сі Бриз» змінюють формат: в Міноборони повідомили подробиці

-

Читайте также

Пандемія коронавірусу цього року внесла свої корективи і у міжнародні українсько-американські навчання «Сі Бриз-2020». Про те, у якому форматі пройде ювілейний двадцятий «Сі Бриз», кореспонденту АрміяInform розповів керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато.

«Від імені командувача ВМС ЗС України ми звернулися до командування 6-го флоту США з пропозицією змінити формат «Сі Бризу» у зв’язку з пандемією коронавірусу. Вони повністю підтримали нашу ініціативу, адже головне – це збереження життя і здоров’я військовослужбовців. Тож на нас цього року очікує так званий безконтактний «Сі Бриз». Що це означає? Мова йде про те, що з плану навчань повністю виключено берегову фазу, щоб військовослужбовці країн-партнерів та учасників «Сі Бризу» не контактували між собою, а також, аби не розгортати багатонаціональний штаб. Отже, змінилася кількість країн-учасниць, які братимуть участь у навчаннях. На сьогодні їх близько 10», – пояснив капітан 1 рангу Олексій Доскато.

За його словами, міжнародні навчання у 2020 році обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Тобто кораблі зустрічатимуться у визначеній точці рандеву та відпрацьовуватимуть заходи без контакту особового складу. Кораблі країн-партнерів заходитимуть в українські порти виключно за необхідності дозаправки. Звісно, без будь-якого контакту з цивільним населенням.

«Сили та засоби, які були визначені для морської компоненти, наразі залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі «Сі Бризу» постійна група кораблів НАТО, яка в цей час буде знаходитись у Чорному морі. І на сьогодні вже створено розклад навчань, де вона запланована як учасник», – розповів керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато.

Як повідомляла група «ІС», на базі морської авіації ВМС пройшли навчання з десантування.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Війська рф на Бахмутському напрямку не засвоїли уроків минулих кампаній — ISW

Російські зусилля навколо Бахмута показують, що російські сили зовсім не засвоїли уроків з попередніх кампаній із великою кількістю жертв,...