Насколько реальными являются угрозы РПЦ "религиозной войной"?

-

Читайте также

В ОАЭ контролируемо взорвали четыре небоскреба и поставили мировой рекорд. ВИДЕО

В столице Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) - Абу-Даби, взорвали четыре небоскреба. Операция была проведена в рамках реализации проекта реконструкции...

Великобритания получила от США новейшие вертолеты АН-64Е Apache Guardian. ФОТО

26 ноября на британскую авиабазу Уоттишем были доставлены из США первые два новых боевых вертолета Boeing AH-64E Apache Guardian. Как...

В «ЛНР» анонсировали призыв в армию РФ

С февраля 2021 года "военные комиссариаты" в т.н. "ЛНР" должны поставить на учёт всех лиц допризывного возраста, которые получили...

Залишаються лічені дні до чергового засідання Синоду Вселенської Патріархії, на якому може бути ухвалене рішення про надання Томосу про автокефалію для Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Тому кожного дня посилюється протидія цьому процесу з боку представників Російської Церкви. 

Про це йдеться у повідомленні на сторінці УППЦ у Facebook.

Доволі часто доводиться чути з вуст офіційних осіб цієї Церкви про майбутній всесвітній розкол у православній вірі, про кровопролиття, і про повномасштабну релігійну війну. У свідомих громадян України виникає декілька запитань: «Чи дійсно є підстава для цих інцидентів? Яка є власне причина таких пророцтв російських церковників? І чи вірять вони в них самі?» Давайте спробуємо знайти відповідь на означені питання:

1. «Чи дійсно є підстава для цих інцидентів?» Підстава, можливо і є, але полягає вона у навмисних провокаціях, які плануються самими же російськими церковниками. На це вказують багато експертів. Але варто відзначити, що такі дії будуть ліквідовані відповідними правоохоронними органами України, про що нещодавно в одному з інтерв’ю заявив один із головних кураторів процесу отримання автокефалії – Ростислав Павленко. Утім, сам Президент Петро Порошенко у своєму зверненні запевнив, що Держава цього не допустить, адже буде оберігати права усіх громадян України, як тих що увійдуть до Єдиної Помісної Церкви так і тих, які бажатимуть залишитись в Російській Церкві. Отже, українцям не потрібно боятись таких заяв і знати що підставою для них є самі ті ж що їх озвучують.

2. Наступне питання ще більш цікавіше. «Яка є власне причина таких пророцтв російських церковників?» Згідно офіційної риторики Кирила, Онуфрія, Алфєєва – це турбота про єдність Всесвітнього православ’я. Тому заради цього «Кирил направив листи главам усіх Православних Церков з пропозицією почати обговорення ситуації навколо церковного життя в Україні на всеправославному рівні», – про що нещодавно повідомив офіційний сайт Московського Патріархату в Україні. Але це лише офіційно, насправді ж істинна причина полягає у страху Москви втратити вплив на Українську Церкву і загалом на всю Україну. Про це прямо заявив Кирил на зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм 31 серпня. 
Найцікавіше, що ці тези він озвучив у формі звичних російських «сепаративних» висловлювань. Зокрема, він сказав: «Мы никогда не переставали осознавать, что мы являемся одной страной и одним народом. Невозможно отличить Киев от нашей страны, потому что Киев – это исходный пункт нашей истории. Национальное самосознание русских и украинцев – это залог сохранения единства Русской православной церкви». Цими словами очільник російської Церкви спростував тезу про те, що між російською і так званою «українською церквою» існує лише духовне єднання. Що також було підтверджене і наступним Рішенням Синоду Московської Церкви, на якому «українська Церква» розглядалась як частина Російської. 
Це також підтвердив і глава МЗС РПЦ Іларіон Алфєєв, який у нещодавньому інтерв’ю хоча і говорив, про так звану канонічну Українську Церкву, але як тільки питання стосувалось про майбутнє храмів цієї Церкви, то він прямо сказав про нібито майбутні захвати «храмов нашей Церкви». Згідно його слів цю їхню Церкву українська влада намагається обмежити в правах і що найстрашніше може «даже лишить названия»!

Таке важко сприйняти адекватній людині, адже як їхню церкву можна позбавити назви, перейменувавши її ж на їхню Церкву тобто Російську. Спробуємо розібратись у цьому висловлюванні митрополита. Для цього навіть приведемо все речення з його інтерв’ю. Так Алфєєв, як ми вже зазначили після розповідей про канонічєскую украінскую цєрковь, відкрито сказав: «В Верховной Раде подготовлен пакет законодательных инициатив, цель которых — легализовать механизм дальнейших захватов храмов нашей Церкви, поразить ее в правах и даже лишить названия». Тобто після довгої розповіді про Українську Церкву, яка нібито має повне самоврядування, Алфєєв визнав, що все таки це їхня Церква, яка лиш називає себе «Українська». Тому тепер стає очевидним, що московська церква майже 30 років обманювала український народ, прикриваючись назвою «Українська Православна Церква». І тепер коли вони розуміють, що їх можуть викрити у цьому обмані, унаслідок чого багато людей отямившись перейдуть до Єдиної Церкви, вони і залякують віруючих всесвітнім розколом, кровопролиттям і релігійною війною. І все це робиться не заради доброго майбутнього православної віри, а заради збереження свого впливу на Україну.

3. І останнє не менш важливе запитання «Чи вірять вони в ці погрози самі?» Мабуть, що ні, а вкотре використовують їх для обману своїх же віруючих. Адже із того ж інтерв’ю Алфєєва стає зрозумілим, те що ніякого розколу не буде, а якщо хтось і піде в так званий розкол то лиш вони самі, унаслідок чого опиняться у повній ізоляції від усього православного світу. Тому сам Іларіон Алфєєв це прекрасно розуміє і передбачає, певно тому і сказав, що «Русской Церкви не нужно бояться изоляции». 

З такого висловлювання стає зрозумілим, що вони усвідомлюють, що ніхто із Предстоятелів інших Православних Церков не стане сваритись зі Вселенським Патріархатом через Москву. І це нещодавно своїми діями, а не словами підтвердив Олександрійський Патріарх Феодор, який звершивши божественні служби в Одесі згадував під час них Вселенського Патріарха Варфоломія. До речі робив він це у присутності єпископів Московського Патріархату в Україні, які при цьому ніяк не заперечували такому вчинку Патріарха, хоча нещодавно самі ж вирішили припинити згадувати Вселенського Патріарха Варфоломія. Такими своїми діями вони підтвердили те, що самі ж не вірять тому, що говорять, і не виконують своїх же правил.

загрузка...

Свежее

Американский генерал рассказал, зачем Турция примет участие в Крымской платформе: заявление

Командующий силами США в Европе генерал-лейтенант Бен Ходжес заявил, что Турция должна быть обязательным участником «Крымской платформы». В то...

Нефть дешевеет на ожидании новостей из ОПЕК: данные бирж

Цены на нефть падает 30 ноября на ожиданиях новостей относительно конференции ОПЕК - министры стран-членов картеля должны одобрить или не одобрить возможность продления текущих...

Северный поток-2: названы имена двух украинцев, которые помогают окончательно похоронить проект

В ноябре конгрессмены США пришли к согласию в отношении санкций, которые окончательно сорвут строительство газопровода "Северный поток-2". Об этом сообщает издание The Wall Street...