«Найсерйозніша атака на державу»: президент Чорногорії про гібридну війну Сербії та РФ проти його країни

-

Читайте также

Президент Чорногорії Міло Джуканович заявив, що останні події в його країні, які пов’язані із інтронізацією сербського митрополита, є найсерйознішою атакою на чорногорську державу з боку «сербського світу» за підтримки Російської Федерації. Також Джуканович допустив, що чорногорцям доведеться «йти в ліс», щоб захищати свою державу. Про це повідомляє «Балканський оглядач» з посиланням на хорватське видання Jutarnji list.

«Наразі ми переживаємо найагресивніший напад великосербського націоналізму на чорногорську державу та чорногорську ідентичність у нашій новітній історії. За часів Мілошевича цього не було», — заявив Джуканович.

Він зауважив, що вбачає в останніх подіях загрозу для громадянського, світського характеру держави, її європейської перспективи та навіть виживання. 

«Як і очікувалося, національна ідентичність Чорногорії спочатку проблематизується. Тому що якщо немає чорногорців — немає необхідності в незалежній Чорногорії», — наголосив президент. 

Причиною нинішньої атаки Джуканович вважає важливість збереження Чорногорії в рамках «сербського світу». «Без Чорногорії проект Великої Сербії назавжди мертвий», — зазначив він.

Коментуючи версію, що за цією політикою дестабілізації Чорногорії стоїть Росія, Джуканович сказав, що вважає це «сербсько-російським проектом».

«(Нинішній) уряд Чорногорії — це служба Церкви Сербії, яка є інструментом для реалізації проекту Великої Сербії, що є офіційною державною політикою Белграда. А Сербія — це політична безпекова та інформаційна база для реалізації російських геополітичних інтересів на Балканах», — зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи не показали події в Цетиньє, де конфлікт навколо інтронізації нового митрополита Сербської православної церкви призвів до сутичок між громадянами та поліцією, що Чорногорія знаходиться на межі можливого конфлікту, чорногорський президент зазначив: «Я колись образно сказав, що ми будемо захищати Чорногорію, якщо буде потрібно, пішовши в ліс. Після останніх подій на Цетиньє я ще більш схиляюся до такої думки».

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, як Сербська Церква просуває у Чорногорії інтереси Сербії та РФ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Битва за демократию»: наблюдателю на выборах в РФ оторвали протез руки. ФОТО

В Ленинградской области кандидату в депутаты оторвали протез руки. Он хотел быть наблюдателем, но его не пускали на избирательный...