На Вінниччині прихожани УПЦ МП масово переходять до ПЦУ

-

Читайте также

На Вінниччині прихожани УПЦ МП масово переходять до ПЦУ

У селі Лука-Мелешківська Вінницької області, де вже два роки не вщухає релігійний конфлікт, парафіяни почали тікати від Московського Патріархату...

Война в Карабахе: генерал армии США назвал причины убедительной победы Азербайджана

Война в Нагорном Карабахе между Арменией и Азербайджаном дает возможность увидеть, как может выглядеть конфликт будущего, считает генерал-лейтенант в...

Франція розробляє власну керовану ракету MAST-F замість американських аналогів

Підприємство MBDA у Франції наразі розробляє нову керовану ракету Future Tactical Air-to-Surface Missile (MAST-F) для гелікоптерів, яка буде створена...

У селі Лука-Мелешківська Вінницької області, де вже два роки не вщухає релігійний конфлікт, парафіяни почали тікати від Московського Патріархату до Православної Церкви України. Про це йдеться у повідомленні видання Релігійна правда, з посиланням на жительку села і представницю громади ПЦУ Вікторію (ім’я змінено з метою безпеки співрозмовниці).

За словами місцевої мешканки, люди починають прозрівати та усвідомлювати брехню місцевого священника МП Василія Альмухамеда, після того, як він перестав поминати російського Патріарха. «І люди почали розуміти, що щось тут не те. Адже це Церква Московського Патрірхату – і якщо ви не поминаєте Патріарха Росії, то, а хто ж ви тоді? Це була перша брехня». Священник пояснив це страхом бути вигнаним селянами із парафії.

Жінка зауважила, що у зв’язку з ситуацією у релігійній сфері, люди ставлять священникові багато запитань, зокрема, про Томос, а він не може дати чесну відповідь і починає брехати. Також багато брехні було з приводу перереєстрації громади і голосування. Відтак люди почали йти від протоєрея Василія.

«Багато вже людей перейшло від нього. Спочатку вони переходять в інші храми. Благо, Лука-Мелешківська розташована за 10 хвилин до Вінниці, то вони починають їздити у Вінницю. А потім вони так тихенько телефонують: “А можна ми до вас прийдемо?”. Та звичайно можна, чому ні. А у нас громада велика, і кожної неділі – зараз уже, слава Богу, є дах над головою – проводимо літургії», – розповіла місцева мешканка.

Вона запевнила, що нових членів громади тут зустрічають із радістю.

«Приходять дуже тихенько. Вони дуже сторожаться, думають, що ми будемо попрікати їм, чи ображати, але ми раді всіх приймати. Ми розуміємо, що з часом всі об’єднаємося», – зауважила жінка.

На цей час громада ПЦУ складає майже тисячу осіб, а прихильників МП налічується лише близько сотні. За словами Вікторії, це переважно проросійськи налаштовані люди, “затуркані бабусі” та люди, які піддалися психологічному тиску з боку священників МП.

Залякуваннями займається не протоєрей Василій, а священники з Вінниці Сергій Виговський і Титенко, активні діячі МП: «Ці люди приїжджають, вирішують питання, обробляють людей психологічно».

«Їм забороняють дивитись телебачення, черпати інформацію з інтернет-видань. Їх залякують, вони нічого не знають. Це йде психологічний вплив. Мені цих людей шкода», — каже жінка.

Вона також розповіла, що місцеві вибори, які пройшли нещодавно, мали неочікувані позитивні наслідки — зустрівшись на виборчих дільницях, люди з різних боків релігійного фронту почали спілкуватися.

«Одна каже: „Я ж думала, що ти мене ненавидиш“. Я кажу: „За що?“ А вона каже, що їм там розповідють, що ми їх ненавидимо, то ми такі-сякі. Через цей психологічний вплив вони з нами навіть не хочуть спілкуватися. Навіть не вітаються», — розповіла жінка. Вона наголосила: люди не винні, що їх так психологічно загнати у кут.

«Питань до людей у мене немає. Є питання й образи на священників МП, тому що не так мають діяти священники», — каже жінка.

Історія боротьби вірян за храм

14 червня 2020 року відбулося освячення Хреста на місці будівництва тимчасового храму-трапезної у с. Лука-Мелешківська Вінницького району. З першого ж дня після освячення хреста розпочалося й будівництво.

Усі роботи здійснюються коштами та зусиллями релігійної громади місцевого Свято-Преображенського храму, яка переважною більшістю голосів ще у січні 2019 року ухвалила рішення приєднатися до канонічної Помісної Православної Церкви України. «За» проголосували 398 з 435 учасників зборів. Але впродовж цього часу через протидію прихильників УПЦ Московського патріархату не може користуватися своїм храмом, на який має всі юридичні документи.

«Рішення вірян приєднатися до канонічної Української Церкви щоразу викликало бурхливу агресивну реакцію з боку УПЦ Московського патріархату. На більшості із таких парафій розігрувався схожий деструктивний сценарій. В населений пункт, де проводилися збори вірян з питання зміни церковної юрисдикції, прибували десятки священнослужителів УПЦ МП. Використовуючи психологічний тиск, крик, а іноді й фізичні методи, вони зривали ці збори. Пізніше ця «чорнова» робота була доручена організованим групам вірян чоловічої статі і міцної статури, які не лише зривали збори, а за потреби фізично перешкоджали селянам потрапити до своїх храмів. На жаль, до фізичного протистояння з вірянами ПЦУ прихильники Московського патріархату залучали професійних спортсменів, а також представників криміналітету, — каже митрополит Вінницький (ПЦУ) Симеон (Шостацький).

Відтоді між парафіянами почалися суперечки, в результаті яких більшість (віряни ПЦУ) була змушена молитися на вулиці. Понад сотня православних жителів с. Лука-Мелешківська щонеділі збиралися біля свого храму, а у свята на молитву сходилося понад двісті людей. І це в мороз, і в дощ, і в спеку.

Всередину храму вірян ПЦУ не допускали кремезні чоловіки, які приїжджали з Вінниці на виклик протоієрея Василя Альмухамеда. Серед них нерідко були професійні спортсмени (чемпіон України з пауер-ліфтінгу, чемпіон світу з кікбоксингу та інші), а також люди, які причетні до кримінальних структур. За їх участю біля храмів нерідко відбувалися сутички з членами релігійної громади ПЦУ. З боку прихильників УПЦ МП застосовувалася не лише фізична сила, а й балончики із сльозогінним газом. В одній із таких сутичок літня парафіянка ПЦУ отримала тілесні ушкодження і була змушена лікуватися.

Через особисту прихильність до УПЦ МП керівника обласної поліції, його підлеглі, як правило, поблажливо ставилися до усіх протизаконних дій представників Московського патріархату. Зокрема, поліція «не помітила», як прибічники УПЦ МП 16 березня 2019 року виламали двері храму, будівля якого є пам’яткою архітектури і охороняється Законом.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На Вінниччині прихожани УПЦ МП масово переходять до ПЦУ

У селі Лука-Мелешківська Вінницької області, де вже два роки не вщухає релігійний конфлікт, парафіяни почали тікати від Московського Патріархату...

Обвинувачений у збуті зброї співробітник СБУ може сісти до в’язниці на сім років: подробиці і фото

До суду направлено обвинувальний акт відносно працівника одного із київських підрозділів СБУ. Слідством встановлено, що обвинувачений налагодив механізм збуту зброї та боєприпасів цивільним особам,...

В Крыму умер высокопоставленный пособник оккупантов

На временно оккупированном Российской Федерацией украинском полуострове Крым умер так называемый "глава Общественной палаты" Григорий Иоффе. Об этом сообщил один из российских оккупантов Сергей...