На Параді Незалежності пройде сім «Нептунів»: заява гендиректора КБ «Луч»

-

Читайте также

Українським береговим ракетним комплексом “Нептун” вже зацікавилися три іноземні країни. Ще три держави арабського світу хотіли б мати на озброєнні ракетні комплекси “Вільха-М” українського виробництва.

Про це та в інтерв’ю виданню “Новинарня” розповів генеральний конструктор – генеральний директор ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч” Олег Коростельов. 

– Олеже Петровичу, про які терміни постачання у війська першого дивізіону ракетного комплексу “Нептун” можемо зараз говорити? Початок наступного року чи ще кінець цього?

– Перший квартал наступного, 2022-го, року.

– Ви встигаєте?

– Так. Крім того, на параді військ з нагоди 30-річчя Незалежності України ми покажемо частину цього дивізіону.

– Скільки машин із “Нептунами” пройде на параді?

– Згідно з нашими планами – сім машин.

– Як тривають роботи з розробки морської версії “Нептуна”? Відомо, що в України наразі немає корабля, на базі якого можна було б випробовувати цей тип озброєння, а найближча перспектива – це турецькі корвети класу Ada, щонайменше 2023 рік…

– Розробка триває. Питання щодо корабля дискутується між самими військовими… Наша справа – розробити. Куди вони його будуть ставити – це питання до них. Нам треба ще рік-півтора, щоб завершити розробку морської версії “Нептуна”.

– А як щодо повітряної версії “Нептуна”? Який літак міг би стати носієм цієї зброї?

– Сам виріб за своєю вагою призначений для важких штурмовиків типу Су-24М. У нас є літаки. Але інше питання: який їхній ступінь зношеності? Хоча, це “найсвіжіші” літаки – вони були отримані в 1986-1987 роках. Це все залежить від бажання, здатності відновлювати техніку й мати запчастини.

– Наприкінці минулого року у ЗМІ з’явилася неофіційна інформація, що Індонезія може стати першим імпортером “Нептуна”. Це правда?

– Так. Індонезія продовжує переговори, вони зацікавлені в нашому “Нептуні”.

Є ще дві країни, але переговори з ними – ще зовсім сирий початок, і про це говорити ще зарано.

– Тобто, вже три країни цікавляться вашою розробкою?

– Так точно.

– В одному з інтерв’ю ви натякнули, що ракетним комплексом “Вільха-М” від КБ “Луч” зацікавлені “багаті арабські країни”. Ви могли б конкретизувати, про кого з можливих замовників ідеться?

– Кувейт, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати. Переговори тривають з різною інтенсивністю, але для Еміратів ми вже виготовляємо.

– Цьогоріч на виставці IDEX в Абу-Дабі ви представили макет українського ударного БПЛА “Сокіл-300”. Як реагували іноземці на таку вашу розробку?

– Є зацікавленість та інтерес, так. Але ми ж показали лише макет. І зараз намагаємося все наздогнати повним ходом та вкласти гроші в цей проєкт.

– Коли ми зможемо побачити перший дослідний зразок вітчизняного ударного безпілотника?

– Кінець наступного, 2022-го, року.

– Ви розробляєте “Сокіл-300” за власні обігові кошти. Чи не планує МОУ приєднатися до фінансування робіт над цим проєктом?

– Міноборони поки не підписало рішення до залучення в процес фінансування. Нам треба для цього підпис із МОУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Липень в Україні завершується зливами

В Україні наприкінці липня та на початку серпня після виснажливої ​​духоти очікуються бурі, можливі грози зі зливами та сильним...