На озброєння армії прийнято модернізовану систему залпового вогню

-

Читайте также

На озброєння ЗС України прийняли модернізовану реактивну систему залпового вогню БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (ХКБМ), що входить до складу концерну Укроборонпрому.

Цифрові системи “Верби” дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ складається з 40-ка 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість перезарядка повного пакета займає лише 5 хвилин, повідомляє пресслужба УОП.

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило у рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на “Вербу” встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від “КрАЗ” це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність “Верби” на полі бою.

“Верба” розроблена на базі бойової частини БМ-21 “Град”, однак пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв’язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

“Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити “Гради”. Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити у 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект “Граду” перезаряджали вручну декілька військовослужбовців – вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг, – то “Верба” є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання”, – відзначив директор ХКБМ Яков Мормило.

Нагадаємо, що КБ «Південне» розробляє нові реактивні снаряди у рамках проекту «Тайфун». Зокрема вже відбулись випробування 122-мм реактивного снаряда з дальністю у 40 км, що вдвічі більше за старі снаряди для «Граду». Водночас розмір бойової частини залишається без змін.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Газовые войны: что произошло между Молдовой и РФ

Газовые войны продолжаются, цены на газ в ЕС - в топе мировых новостей. Политики спорят, что будет и что делать....