На окупованому Донбасі стрімко погіршується соціально-економічна ситуація, натомість зростає злочинність: подробиці

-

Читайте также

Небажання підконтрольних Росії діячів вести діалог про параметри мирного врегулювання спостерігається на тлі стрімкого погіршення соціально-економічної ситуації на ТОТ. У першу чергу йдеться про накопичення заборгованості по зарплатах. Про це повідомляє Мінреінтеграції.

На ТОТ ЛО 5 червня було оголошено про початок страйку працівників шахти «Комсомольська» (м. Антрацит). Понад 120 гірників відмовилися підніматися на поверхню до тих пір, поки їм не погасять борги по зарплаті за останні три місяці. Ситуація ускладнена тим, що російська окупаційна «влада» на ТОТ ДЛО проводить «реорганізацію» вугільних підприємств, яка призводить до скорочення робочих місць. При цьому після «реорганізації» борги по зарплатах намагаються формально залишити на старих юридичних особах, позбавляючи шахтарів зароблених грошей.

«Влада» ТОТ ЛО спробувала ізолювати страйкарів, оголосивши 07 червня «карантин» в Антрацитівському районі і м. Ровеньки, який де-фактор виглядав як блокування під’їздів до страйкуючої шахти.

Було зафіксовано спроби заблокувати у зазначеному районі роботу соціальних мереж і мобільного зв’язку. Тим не менш, інформація про страйк поширилася.

Страйк підтримали гірники шахти “Белореченская” (н.п. Білоріченськ Лутугінського району). З метою недопущення страйку та демонстрацій на шахті, окупаційна влада оголосила про введення штрафів за запізнення на робоче місце (у розмірі 5000 рос. руб.), а всім потенційним учасникам страйку зарплату буде знижено в 2 рази (до 9000 рос руб/міс).

Одночасно з шахтарями через борги по зарплаті оголосили страйк працівники двох цехів Алчевського металургійного комбінату. Особи, які наразі контролюють АМК, були змушені піти на поступки для зниження протестних настроїв.

Є всі підстави вважати, що спровокована діями Росії ситуація в економіці ТОТ ДЛО буде погіршуватися і спричинить нові виступи, зазначають у Мінреінтеграції.

Страйк шахтарів на шахті «Комсомольська» триває, й понад 100 осіб вже тиждень залишаються під землею. При цьому у медіа ОРЛО факт страйку повністю ігнорується, або для дискредитації подається як «інспірований протест». Натомість, за наявною інформацією, кількох активних прихильників страйкарів було викрадено підконтрольними Росії бойовиками.

Загострення ж соціально-економічної обстановки на ТОТ ДО вже призвело до помітного погіршення криміногенної обстановки. У Бойківському, Старобешівському та Амвросіївському районах зафіксовано збільшення правопорушень на 50% порівняно з аналогічним періодом 2019 року, підкреслюють у МінТОТ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, окупанти придумали хитру схему, як вдвічі скоротити зарплату шахтарям у ОРДЛО.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

США можуть заборонити торги доларом в рф

США приготували новий пакет санкцій проти росії у відповідь на масову мобілізацію та анексію окупованих територій України, яку, як...