На Донбасі окупанти перехопили та пошкодили безпілотник ОБСЄ: що відомо

-

Читайте также

За повідомленням СММ ОБСЄ від 15 березня, команда Місії втратила контроль над просторовим положенням БПЛА середнього радіусу дії. Про це йдеться у повідомленні на сторінці Операції об’єднаних сил у соціальній мережі Facebook.

Під час виконання запланованого польоту, вранці 14 березня, патруль Місії перебував неподалік населеного пункту Степанівка, що за 54 км на північ від Донецька. Близько 12.00, пролітаючи над районами поблизу населеного пункту Петрівка, приблизно за 12 км від місцеположення команди СММ, апарат зазнав впливу перешкод сигналу, після чого о 12:09 спостерігачі СММ втратили контроль над його просторовим місцеположенням. Упродовж 20 хвилин члени патруля Місії безуспішно намагалися відновити зв’язок із літальним апаратом. Того ж дня, завдяки допомозі місцевого населення підконтрольної Урядові України території, спостерігачам вдалося повернути БПЛА, який зазнав незначного пошкодження.

Українська сторона СЦКК повідомляє, що 16 березня об 11.14 мав місце ще один інцидент із перешкоджання роботі літальних апаратів СММ ОБСЄ. Зокрема, здійснюючи запланований обліт поблизу населеного пункту Авдіївка, Донецької області, представники Місії вимушені були здійснити екстрену посадку БПЛА після того, як він зазнав перешкод РЕБ.

Уважно вивчивши і співставивши зазначені випадки перешкоджання роботі літальних апаратів СММ, та користуючись власними джерелами інформації, УС СЦКК дійшла висновку, що джерела радіоелектронного впливу, глушіння БПЛА знаходилися на тимчасово окупованій території та належали збройним формуванням РФ.

Маючи значний радіус впливу, такі засоби РЕБ, як Р-330М1П «Діабазол» та Р-330Ж «Житєль» , що стоять на озброєнні збройних сил Російської Федерації, протягом лютого-березня поточного року систематично створюють радіоперешкоди БПЛА Місії з передмість тимчасово окупованих Горлівки та Єнакієва. Зазначені комплекси неодноразово фіксувалися БПЛА СММ на тимчасово окупованій території.

Підтвердженням застосування окупантами засобів РЕБ типу Р-330Ж є факт, який мав місце 7 березня. Тоді БПЛА дальнього радіусу дії «S-100» Місії, працюючи в цьому ж районі, зазнав глушіння сигналу обох модулів GPS та зазнав аварії приблизно за 1,5 км на схід від населеного пункту Романівка.

Метою зазначених дій окупантів є дискредитація підрозділів Збройних Сил України та перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ.

Будь-які сфабриковані російсько-окупаційними військами ОРДЛО повідомлення стосовно зазначених інцидентів, надумані і містять елементи антиукраїнської пропаганди.

Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань і всіляко сприяють СММ ОБСЄ у виконанні нею Мандату.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше спостерігачі ОБСЄ зафіксували встановлення окупантами протитанкових мін поблизу населених пунктів на Донбасі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Почему в России пишут о долгах по зарплате в ОРДЛО: блогер пояснил

Можно бесконечно смотреть на несколько вещей. Одна из них – как ГРУ обменивается ударами с ФСБ, пишет блогер Алексей...