МЗС пояснило позицію України щодо невизнання Косово: заява

-

Читайте также

У міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію про те, що Україна начебто визнає паспорти, видані частково визнаним Косово. Роз’яснення опублікував заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. Саме він раніше коментував начебто визнання Україною косовських паспортів, повідомляє «Європейська правда».

«Оце вперше в житті потрапив на албанське телебачення і відразу став відомим майже на всі Балкани. …Та й у нас новина про косовські паспорти наробила галасу, при чому у всіх барвах — від крайньої зради до відвертих видумок. Отже мушу пояснити все детально і бюрократично довго, щоб залишалося мінімум поля для маніпуляцій», — зазначає Василь Боднар.

По-перше, зазначає він, Україна продовжує дотримуватися послідовної позиції щодо невизнання Косова, «виходячи з безумовної поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав у межах їх міжнародно визнаних кордонів згідно з основоположними міжнародно-правовими документами, насамперед Статутом ООН та Гельсінським заключним актом 1975 року».

Водночас, Україна приймає загальногромадянські паспорти Косово для оформлення віз з 25 березня 2019 року. 

«Ці консульські дії не мають нічого спільного з визнанням міжнародної правосуб’єктності Косово. Вказаний механізм запроваджено з метою унормування режиму поїздок в Україну мешканців Косова, передусім з гуманітарною метою, без визнання Україною Косова de jure. 

При цьому, дипломатичні та службові паспорти Косова залишаються  документами, що не дають права на оформлення української візи та не визнаються дійсними для в’їзду в Україну. Більше того, Сербія визнає більшість косовських документів і я особисто консультувався з сербськими дипломатами щодо паспортів Косово», — пояснює Василь Боднар.

Він зазначив, що останніми роками підходи міжнародної спільноти поступово змінюються і зараз Косово вже визнають більшість країн світу, серед яких і стратегічні партнери України — більшість держав ЄС, США, Канада. 

При цьому, деякі держави, які офіційно не визнають Косова, мають там своїх представників, тоді як Україна — не має, як і офіційних контактів. 

«Ми переконані, що вирішення питання про можливе визнання Косово залежить, передусім, від результатів діалогу і досягнення відповідних домовленостей між Сербією та Косово…  Україна має потенціал і амбіції вестиме проактивну регіональну політику виходячи з своїх національних інтересів. І, звичайно ж, з урахуванням міжнародних зобов’язань», — додає Василь Боднар.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

РФ продолжает аннексию украинских территорий

Заявления Дмитрия Пескова и Сергея Лаврова о необходимости выполнения Минских соглашений – не более, чем «ритуальные заявления». На деле...