Питання про це виникає, коли читаєш нещодавню публікацію одного із рупорів РПЦ Володимира Легойди під назвою «Фанарское Ватерлоо», розміщеної на порталі «Известия». Скрин публікації показали на сторінці «Духовного фронту України».

У ній відкрито заявляється, що «Украина с каждым днем всё более превращается в Ватерлоо для патриарха Константинопольского Варфоломея. Заведомо проигрышное сражение, в которое Фанар ввязался по своему собственному выбору». 

До такого висновку пан Легойда дійшов, аналізуючи нещодавні події у Православній Церкві України. Зокрема, дій і висловів Почесного Патріарха ПЦУ Філарета, який на його думку «совершил очередной головокружительный маневр в своей карьере авантюриста от религии».

Він також вкотре розкритикував Томос про автокефалію ПЦУ, назвавши його «личным политическим проектом Порошенко, украинские верующие в расколе и вне его — средством удовлетворения властных амбиций», що на його думку тепер є «урок для украинского истеблишмента».

Сам процес створення в Україні Єдиної Помісної Церкви Володимир Легойда охарактеризував словами із байки Івана Крилова: «А вы друзья, как ни садитесь, Всё в музыканты не годитесь».

Варто нагадати панові Легойді слова українського прислів’я: «Не кажи гоп поки не перестрибнеш». Рано радіти і святкувати свою перемогу.

Раніше повідомлялося про те, що Синод ПЦУ відлучив Філарета від керування Київською єпархією.