Як повідомляла днями група «ІС», Росія оприлюднила оригінали історичного документу – пакту Молотова-Ріббентропа. Це зроблено з конкретними цілями, зокрема – щоб створити «історичне» тло для зазіхань на територію декількох держав, зокрема й України.

«Є проблема щодо Південної Бессарабії, яка входить зараз до складу Одеської області, і може бути предметом інтересу румунських націоналістів. Що важливо — Північна Буковина не має жодного відношення до пакту, і також важливо згадати, що пакт жодним чином не стосувався питання приналежності Закарпаття, яке в той час було окуповано союзницею нацистської Німеччини — Угорщиною на чолі з регентом Хорті. Але, як показує політична реальність, це не зупинить угорських і румунських псевдонаціоналістів, які сидять на путінських харчах», — зазначив експерт.

«Москва спить і бачить, що Варшава, Будапешт і Бухарест лобіюватимуть тему автономізації різних частин Західної і Південної України, що полегшить Кремлю протягування концептів «автономного Донбасу» і «федералізації України», — додав Тимчук.

Раніше стало відомо, як РФ збирається використовувати проти України «проблемні» моменти історії.