На іменинах митрополита «УПЦ МП» Онуфрія пролунала інформація про бажання і плани Москви щодо проведення так званого всеправославного собору з приводу ПЦУ. 

Про це повідомляє «Духовний фронт України».

«Таке твердження у своєму вітальному слові висловив представник Кіпрської Православної Церкви митрополит Кіккський Нікіфор. Зокрема, він вважає, що «тільки Всеправославний Вселенський Собор або одноголосна згода всіх Предстоятелів Помісних Православних Автокефальних Церков є канонічним органом будь-якої Автокефальної Церкви (церковної автокефалії)». Такий тезис українці неодноразово чули від офіційних рупорів Московського Патріархату». — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, митрополит також заявив, що Україна і її Церква переживає складні часи, які настали «через антиканонічні дії, які порушують багатовікове канонічне передання нашої Православної Церкви» і результатом таких дій є «не єдність Української Помісної Церкви, але катастрофічний її розпад, який таїть в собі очевидний розкол, і загрожують всьому тілу вселенського Православ’я до крайнього задоволення її ворогів». Проте, хто ж учинив такі антиканонічні дії, що призвели до таких наслідків митрополит не пояснив.

Можливо, він мав на увазі антиканонічні дії Московського Патріархату у 1992 році, що призвели до розколу Української Церкви, проте у таке слабо віриться. Напевне, митрополит на радість московській пропаганді під такими висловлюваннями розуміє Вселенського Патріарха Варфоломія.

Взагалі, подібні меседжі лише вкотре засвідчують, що Москва починає утілювати свій підступний план з усунення Константинополя і перехоплення першості у Православному світі, а для цього вона і намагається провести так званий Всеправославний собор і тому вже зараз намагається заручитись підтримкою Помісних Православних Церков, і подібні висловлювання лише це підтверджують.

Примітно, що таку думку висловив не лише представник Кіпрської Церкви, але і інші учасники святкувань. Зокрема, представник Сербської Церкви єпископ Моравичський Антоній у інтерв’ю порталу СПЖ заявив, що українське питання «должны решать соборно – все Поместные Церкви». Провину він також поклав на Константинополь.

Такі меседжі, які уже публічно висловлюють представники різних Помісних Православних Церков, служать беззаперечними доказами того, що Москва від слів переходить до дій щодо втілення в життя свого підступного плану — завершили у «Духовному фронті».

Раніше стало відомо про те, що РПЦ в Україні готує нову інформаційну атаку на Патріарха Варфоломія та автокефалію ПЦУ.