Міжнародний олімпійський комітет потроїв фонд підтримки України

-

Читайте также

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч у Києві з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом.

Про це повідомила пресслужба президента.

«Понад сто тисяч українських спортсменів не мають змоги тренуватися. Сотні спортивних об’єктів зруйновані: це і великі об’єкти спортивної інфраструктури, і об’єкти на базі українських шкіл, університетів, спортивних клубів», – розповів Зеленський очільнику МОК.

Крім того, за словами президента, багато українських спортсменів пішли до лав Збройних Сил захищати нашу державу на фронті. На сьогодні 89 спортсменів і тренерів загинули внаслідок бойових дій, 13 були захоплені та перебувають у російському полоні.

Очільник МОК запевнив главу Української держави у незмінності своєї позиції щодо продовження політики рекомендацій міжнародним федераціям не запрошувати російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

«Ще не настав час, щоб зняти таку заборону», – резюмував Томас Бах.

Зеленський нагадав про намір претендувати в майбутньому на проведення Олімпійських ігор – у мирній, вільній і відбудованій Україні.

Томас Бах зазначив, що МОК вражений намірами нашої держави проводити в себе зимові Олімпійські ігри. Він запевнив, що в цьому питання двері для України залишаються відчиненими, і вона може вести консультації з відповідними комісіями.

Він наголосив, що прибув до Києва висловити солідарність з українським народом, зокрема зі спортсменами.

«Вони не залишаються на самоті з бідою, ми на їхньому боці, ми пліч-о-пліч виступаємо з ними і серцем, душею, думками й справами підтримуємо їх. Підтримуємо таким чином, щоб ми могли побачити на літніх Олімпійських іграх 2024 року у Парижі та зимових іграх у Мілані та Кортіні у 2026 році потужну, успішну, горду українську національну олімпійську збірну», – сказав він.

Зокрема, МОК потроїв фонд підтримки, створений з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і нині він становить 7,5 млн дол.

За словами Томаса Баха, це дає змогу підтримати понад 3 тисячі членів олімпійського руху, олімпійських атлетів в Україні або тих, хто перебуває за кордоном.

Група ІС повідомляла про те, що Велика Британія проведе конференцію з відбудови України.

Свежее

Відсутність путіна на саміті G20 не завадить обговорити ситуацію в Україні, — Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про те, що розуміє, чому президент рф владимир путін не братиме участь у саміті...