Мінські угоди: Чалий спростував черговий фейк російської пропаганди

-

Читайте также

Мінські домовленості не мають міжнародно-правового характеру. В той же час, підтримка угод Радою безпеки ООН не означає введення їх у дію саме як міжнародно-правового документа. Про це заявив експосол України в США, голова правління Українського кризового медіа-центру Валерій Чалий під час публічної дискусії «Мінські угоди: виконати не можна розірвати?», повідомляє Укрінформ

«Мінськ» і все те, що відбувалося, це політичний процес, ухвалені документи не мають міжнародно-правового характеру, і це очевидно. Немає ніяких затверджень їх, як часто кажуть росіяни, у Радбезі ООН. Це неправда, це абсолютно не відповідає дійсності. Якщо ви уважно прочитаєте резолюцію (Радбезу ООН від 17 лютого 2015 р. ), вона абсолютно не вводить в дію як міжнародно-правовий документ мінські угоди — цього немає, але ці фейки досі продовжують створюватися», — сказав Чалий.

За його словами, також дуже важливо усвідомлювати, що і перші, і другі мінські домовленості приймалися під величезним військовим тиском Росії, а військові операції проводилися російськими регулярними військами — «російським спецназом, російськими танками».

У цьому контексті дипломат акцентував, що найголовнішим у «мінських» домовленостях є їхній перший пункт — припинення вогню.

«Безпекові питання, як би російська сторона не викручувала тоді руки всім і шантажувала зброєю, все одно стоять першими. Без сталого припинення вогню годі говорити про якусь політичну частину, це очевидно і не треба видумувати якусь казуїстику, шукати пункти і переставляти їх», — зазначив Чалий.

Водночас він зауважив, що це «історія, яка буде продовжуватися», але треба виходити з чіткої позиції, що Україна свої зобов’язання виконує, тож поки не буде зупинено агресивні дії проти України, поки не перестануть гинути українські воїни, вимагати від української сторони якихось політичних кроків «взагалі дуже цинічно».

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Олексій Рєзніков розповів про блокування Мінського процесу Російською Федерацією.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Патриоты Путина: экс-начальник милиции Москвы переехал на Кипр, забрав «заработанные» миллионы

Генерал-полковник Владимир Пронин, в 2000-х возглавлявший столичное ГУ МВД, перебрался на ПМЖ на Кипр. Об этом стало известно из...