Домой Новости Міноборони відреагувало на ситуацію навколо фінансування ДАХК «Артем»

Міноборони відреагувало на ситуацію навколо фінансування ДАХК «Артем»

Міноборони стурбоване заявами про одноденний робочий тиждень на ДАХК «Артем», тому що удвічі збільшило фінансування на наступний рік.

Як повідомляє пресцентр Міноборони, на 2021-й рік збільшено удвічі Державне оборонне замовлення для ДАХК «Артем».

У 2020 році Міноборони профінансовано виконання ДАХК «Артем» дослідно-конструкторської роботи з розроблення артилерійських боєприпасів та постачання некерованих авіаційних ракет на суму 49 млн. гривень.

У Міноборони повідомили, що підготовлено додаткові замовлення некерованих авіаційних ракет, ракетного комплексу «Нептун» та ракет для комплексу «Вільха» на суму близько 900 млн гривень, у яких ДАХК «Артем» є головним виконавцем або співвиконавцем.

«З огляду на це, питання контрактів для Збройних Сил не може бути критичним для стабільного функціонування підприємства і лежить, швидше, в іншій площині. Як об’єктивного характеру, зокрема, пандемії й тотального локдауну, так і суб’єктивних факторів, які оборонне відомство з етичних міркувань не коментуватиме», – заявили у Міноборони.

Продукцію оборонного призначення у вітчизняних підприємств Міноборони замовляє відповідно до потреб та пріоритетів ЗСУ, визначених у Генштабі. Заяви керівництва компанії про переведення з першого кварталу наступного року близько 70% працівників ДАХК «Артем» на одноденний робочий тиждень викликають стурбованість у Міноборони, оскільки є природним запитання: яким чином за таких умов підприємство планує виконувати свої зобов’язання згідно з держоборонзамовленням.

Нагадаємо, у ДАХК «Артем» раніше повідомили, що компанія переходить на одноденний робочий тиждень. Як додав керівник підприємства, наразі існування компанії проходить виключно завдяки іноземним замовленням. А роботи по постачанню «Вільхи» та «Нептуна» і досі знаходяться на етапі обговорення.

Як інформувала група ІС, ЗСУ прийняли на озброєння нові українські ракети РС-80, які успішно витримали вогневі випробування та підтвердили свої тактико-технічні характеристики.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу