Домой Новости Мешканець Полтавщини працював на ФСБ: що на нього чекає

Мешканець Полтавщини працював на ФСБ: що на нього чекає

1836
164480 04.09.2007 Руки в наручниках. Сергей Венявский/РИА Новости

За державну зраду мешканець Полтавщини отримав 12 років тюрми. Слідством було доведено, що він працював на російські спецслужби. Колегія суддів Крюківського районного суду м. Кременчука підтримала обвинувачення.

Про це повідомляє пресс-служба військової прокуратури Центрального регіону.

Встановлено, що в липні 2014 року під час відпочинку в тимчасово окупованому Криму мешканець Полтавщини встановив контакт та почав конфіденційне спілкування з працівниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Завдання іноземної спецслужби виконував, маючи злочинний умисел, спрямований на нанесення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та обороноздатності України.

Так, протягом 2014-2019 років кременчужанин передавав ФСБ РФ інформацію щодо розвитку суспільно-політичної, соціально-економічної та військової ситуації в Полтавській області і в Україні в цілому. Зокрема «зливав» інформацію про осіб, що перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах, що є службовою інформацією ЗСУ.

Свою вину в допомозі спецслужбі держави-агресора в проведенні підривної діяльності проти України визнав повністю. 57-річного шпигуна засуджено до 12 років позбавлення волі за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Нагадаємо, що повідомили про підозру у державній зраді мешканцю Кременчука 18 липня 2019 року. Злочин було задокументовано  військовою прокуратурою Полтавського гарнізону спільно зі слідчими слідчого відділу та оперативниками відділу контррозвідки УСБУ в Полтавській області.

Як повідомляла група «ІС», в СБУ розповіли, як бойовики «лнр» вербували іноземця з Близького Сходу.