Литва офіційно вийшла з міжнародної конвенції, що забороняє придбання, використання та виробництво касетних боєприпасів.
Сейм ще в липні минулого року проголосував за вихід із цієї угоди. На початку осені Литва передала ООН необхідні документи, запустивши шестимісячний термін набуття рішення чинності. Цей термін сплив 6 березня, у четвер, повідомляє LRT.
Касетний боєприпас — це контейнер, що запускається з повітря або землі, всередині якого міститься від кількох десятків до кількох сотень суббоєприпасів. При вибуху вони розсіюються на території розміром із футбольне поле.
Литва обґрунтувала своє рішення тим, що такі боєприпаси використовує росія, а для стримування потенційного агресора необхідно використовувати всі можливі засоби.
Противники використання цієї амуніції у військових конфліктах стверджують, що її складно контролювати, через що зростає непропорційна загроза для мирного населення.
Литовська влада обіцяє мінімізувати можливі негативні наслідки використання такого озброєння. Зокрема, планується впровадження алгоритму, який забезпечить максимально швидке виявлення та знешкодження нерозірваних боєприпасів після будь-яких військових дій.
Крім того, Литва розглядає можливість виходу з Оттавської конвенції, що забороняє протипіхотні міни, і планує прийняти остаточне рішення найближчими місяцями.
Міністр оборони Литви Довіле Шакалєнє заявила, що після виходу Литви з конвенції про заборону касетних боєприпасів посадовці також оцінюють потенційні альтернативи вищезгаданій зброї.
«У цій сфері проведена значна робота, але ми оцінюємо певні види зброї, які ми купуємо і які трохи відрізняються за типом, але виконуватимуть по суті ту ж функцію. Зараз цей процес деталізується», — сказала міністр у четвер радіостанції Ziniu radijas.
За її словами, після виходу з конвенції актуальні не лише типи озброєнь, які планується придбати, але й стратегічний посил про готовність «застосовувати абсолютно все».
«Ну, звичайно, на практиці ми виберемо те, що буде для нас найбільш зручним, найбільш ефективним і найбільш сумісним з іншим наявним у нас озброєнням», — сказала Шакалєнє.
Шакалєнє повідомила, що вона зустрічалася з колегами-міністрами оборони багатьох країн-союзників, щоб заручитися підтримкою союзників для прийняття рішення виходу з Оттавської конвенції.
«Я думаю, що остаточний висновок ми отримаємо навесні, але в цей же час йдуть інтенсивні дискусії з військово-технічної точки зору про виробництво різних типів мін, і заборонених, і не заборонених Оттавською конвенцією, а також вартості виробництва та потреби», — сказала міністр.
І все ж вона зазначила, що й тут усім країнам регіону було б важливо надіслати росії сигнал про готовність використовувати все можливе для забезпечення оборони.
Як раніше повідомляла група ІС, Литва розглядає відправку інструкторів для підготовки українських військових.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!