Лапутіна заявила про готовність взяти на поруки ветеранку Котеленець

-

Читайте также

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна готова взяти на поруки затриману правоохоронцями ветеранку Вікторію Котеленець та запропонувала впровадити інститут ветеранського омбудсмена. Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

«Я готова особисто взяти на поруки Вікторію Котеленець», — зазначила міністр.

Як зазначається, у міністерстві вважають, що ті, хто боронив і боронить Україну, у свою чергу потребують захисту, ефективної правової підтримки і допомоги. З початком російської збройної агресії кількість випадків, коли захисники потрапляють у гострі ситуації і потребують адвокації, весь час зростає. Водночас у державі не вистачає системних правових механізмів, орієнтованих на категорію осіб, які захистили Україну і мають підвищене почуття справедливості і гідності.

«Наразі у таких випадках, окрім суспільного тиску і застосування такого гуманного запобіжного заходу, як поручительство у суді — інші дієві механізми у державі до цього часу не запроваджені. Фактично, суспільний механізм є, а правового немає. І це створює велику прогалину у можливості прийняття гідного рішення», — зазначила міністр, додавши, що саме тому наголошує на створенні інституту ветеранського омбудсмена.

Нагадаємо, 3 грудня 2020 року міжвідомчою комісією ухвалене рішення про надання Вікторії Котеленець статусу учасника бойових дій. Повний пакет належних документів, наданий заявницею, був перевірений у встановленому порядку і розглянутий Комісією державних органів та громадських організацій.

19 січня 2021 року при отриманні посвідчення УБД Котеленець була затримана правоохоронцями в офісній будівлі, де серед інших відомств знаходяться і кабінети Мінветеранів. Правоохоронці звинувачують Котеленець у тому, що вона нібито воювала на боці терористичних угруповань «ДНР».

Як повідомляла група «ІС», законопроект про статус ветеранів на фінальній стадії.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Бывший заключенный из РФ, который рассказал о пытках в тюрьмах, просит убежища во Франции: подробности

Бывший заключенный информатор по имени Сергей, чья фамилия пока не называется, передавший правозащитникам видео с записями пыток в тюрьмах...