Кулеба розказав, коли стане можливою нова політика ЄС щодо Росії

-

Читайте также

На межі з окупованим Кримом прикордонники затримали росіянку, яка видавала себе за громадянку України. ФОТО

Військовослужбовці Херсонського прикордонного загону під час здійснення заходів контролю продовжують виявляти осіб, які намагаються потрапити на материкову частину України...

В корпорации «Роскосмос» выявлены масштабные хищения: подробности  

В 2019–2020 годах на основе материалов службы внутреннего аудита Роскосмоса было возбуждено 22 уголовных дела, сообщил руководитель службы Артем...

Куратори з РФ полюють за «мертвими душами» в підрозділах бойовиків

Командування ЗС РФ продовжило термін роботи комісії штабу 8-ї армії Південного військового округу (що триває з 12 вересня) у...

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в рамках дводенного робочого візиту до Польщі зустрівся з міністром закордонних справ цієї країни Яцеком Чапутовичем. Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС.

Міністри провели переговори віч-на-віч, після чого обговорили широке коло двосторонніх та багатосторонніх питань у розширеному складі української та польської делегацій. Глава МЗС України запросив Польщу долучитися до формату міжнародної платформи з деокупації Криму, створенням якої нині займається українське зовнішньополітичне відомство.

“Міжнародний формат перемовин з деокупації Криму, який ми ініціюємо, невдовзі вийде на фінальну стадію створення. Польща може не просто брати участь у ньому, а відігравати провідну роль. Для цього, я переконаний, у польської сторони є всі можливості”, — наголосив Дмитро Кулеба.

Глава польського зовнішньополітичного відомства позитивно відзначив цю ініціативу України та запевнив, що польська сторона розгляне запрошення. Сторони обговорили позицію ЄС на підтримку України та збереження санкцій проти Росії за її агресію проти нашої держави.

“Немає жодних підстав для зміни політики ЄС щодо Росії, допоки Росія не змінила своєї агресивної політики щодо України. І навіть розмову про будь-яку нову політику щодо Росії можна починати лише тоді, коли Росія зробить реальні кроки для виконання Мінських домовленостей, припинення агресії, деокупації українських територій”, — зауважив глава МЗС України.

Польський міністр запевнив українського колегу, що повністю поділяє такий підхід української сторони. Сторони окремо обговорили взаємодію у сфері енергетики та важливу роль, яку Україна та Польща відіграють у гарантуванні енергетичної безпеки Європи. Вони погодилися розвивати минулорічний тристоронній меморандум між Україною, Польщею та США про співпрацю в енергетичній галузі з метою диверсифікації джерел енергопостачання. Дмитро Кулеба і Яцек Чапутович підкреслили, що російський проєкт Північний потік-2 несе загрозу енергетичній безпеці всієї Європи та домовилися вживати подальших кроків, щоб не допустити його реалізації.

Глава МЗС України окремо порушив питання умов допуску громадян України до Польщі в умовах карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Він закликав польську сторону розглянути можливість пом’якшення умов в’їзду громадян України на територію Республіки Польща з урахуванням керівних принципів Єврокомісії. За словами Дмитра Кулеби, необхідно віднайти баланс між дотриманням заходів безпеки з одного боку та, з іншого боку, мінімізацією  шкоди, яку карантин завдає міжлюдським контактам,  розвитку торгівлі та економіки двох країн. Яцек Чапутович поінформував, що цей запит української сторони буде розглянутий.

Дмитро Кулеба окремо відзначив важливість шанобливого ставлення до поховань українських військових у Польщі, і особливо — до поховань воїнів Української Народної Республіки, які були союзниками Польщі у боротьбі з більшовицькою агресією у 1920 році. Він зауважив, що польська сторона неодноразово стверджувала, що кожен має право на гідне поховання на території Польщі, незалежно від його походження чи приналежності до військових чи політичних угруповань.

«Важливо, щоб це твердження також поширювалося і на могилу українців на горі Монастир в Підкарпатському воєводстві, яка була сплюндрована вандалами у 2016 році і досі не відновлена»,—наголосив Дмитро Кулеба.

Міністри також домовилися, що необхідно провести до кінця року міжурядову українсько-польську комісію з питань економічного співробітництва задля стимуляції зростання торгівлі та інвестицій між Україною та Польщею та підтримки економік двох країн, у тому числі, супроти наслідків коронавірусної пандемії.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Дмитро Кулеба заявив, що РФ втратила шанси «нормалізувати» окупацію Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На межі з окупованим Кримом прикордонники затримали росіянку, яка видавала себе за громадянку України. ФОТО

Військовослужбовці Херсонського прикордонного загону під час здійснення заходів контролю продовжують виявляти осіб, які намагаються потрапити на материкову частину України...

В корпорации «Роскосмос» выявлены масштабные хищения: подробности  

В 2019–2020 годах на основе материалов службы внутреннего аудита Роскосмоса было возбуждено 22 уголовных дела, сообщил руководитель службы Артем Мельников, пишет «Хайтек». По словам Мельникова,...

Куратори з РФ полюють за «мертвими душами» в підрозділах бойовиків

Командування ЗС РФ продовжило термін роботи комісії штабу 8-ї армії Південного військового округу (що триває з 12 вересня) у з’єднаннях і частинах російсько-окупаційних військ,...