Домой Новости КПВВ на Донбасі та в Криму облаштують медпунктами: підписано меморандум

КПВВ на Донбасі та в Криму облаштують медпунктами: підписано меморандум

У сервісних центрах на КПВВ на Донбасі та на межі з тимчасово окупованим РФ Кримом облаштують медичні пункти. Про це стало відомо після підписання відповідного Меморандуму між Мінреінтеграції та БО «100% Життя», йдеться у повідомленні пресслужби міністерства у соціальній мережі Facebook.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль партнерів, спрямованих на співпрацю, для розширення доступу людей, які живуть з ВІЛ та інших уразливих груп населення до медичних та соціальних послуг. Співробітництво передбачає сприяння оснащенню пунктів надання медичних та соціальних послуг на базі сервісних центрів на КПВВ на лінії дотику з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей та на адмінмежі із тимчасово окупованою територією АР Крим.

«Ми плануємо оснастити медпункти у сервісних центрах всім необхідним для того, аби в людей, які перетинають лінію розмежування, був доступ до тестування на такі захворювання, як ВІЛ, туберкульоз, гепатит, COVID-19. Глобальна пандемія створила нові перепони для вільного доступу до медичних послуг. Ми, як найбільша пацієнтська організація, намагаємось в нових умовах максимально наблизити допомогу до всіх категорій пацієнтів», — сказав голова БО «100% Життя» Дмитро Шерембей.

В свою чергу заступниця Міністра з питань реінтеграції ТОТ України Інна Голованчук наголосила, що оснащення медпунктів є важливим завданням, яке направлене, в тому числі, на забезпечення гуманітарних прав людей.

«Облаштування сервісних центрів на КПВВ в частині надання медичних та соціальних послуг, оснащення медичних пунктів є важливим завданням у контексті захисту здоров’я людини та спрямовано на покращення умов перебування громадян на КПВВ, а діагностика ВІЛ, туберкульозу, COVID-19 тощо дозволить виявити осіб, які знаходиться в групі ризику, та забезпечити своєчасне надання їм допомоги», – зазначила Інна Голованчук.

Меморандумом передбачається сприяння у забезпеченні оснащення контрольних пунктів у Донецькій, Луганській областях, та з Автономною Республікою Крим. Пункти надання медичних і соціальних послуг забезпечать матеріалами медичного призначення, витратними засобами індивідуального захисту. Для персоналу заплановане навчання. БО «100% Життя» проведе оснащення пунктів в рамках проектів міжнародної підтримки.

У Донецькій та Луганській областях розпочато підготовку до спорудження сервісних центрів, роботи розпочнуться найближчим часом. Вже у листопаді планується відкрити сервісний центр на КПВВ Щастя Луганської області, а у грудні — на КПВВ Новотроїцьке Донецької області. У кожному сервісному центрі будуть діяти ЦНАПи, будуть обладнані кімната відпочинку, кафетерій, вбиральні, кімната матері і дитини, медпункт, аптека, відділення банку, магазин, поштове відділення. Також сервісні центри будуть обладнанні Wi-Fi, системами кондиціонування, гарячою водою тощо.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше в Мінреінтеграції повідомили про те, що держава готова виплачувати людям грошову допомогу на відновлення житла, зруйнованого внаслідок агресії Російської Федерації, сума компенсації становитиме до 300 тисяч гривень на руки. 


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.