Контракт Угорщини з «Газпромом»: МЗС України виступило з різкою критикою

-

Читайте также

Міністерство закордонних справ виступило із різкою критикою рішення Угорщини щодо підписання з Російською Федерацією 15-річного контракту на постачання газу в обхід України. В МЗС заявили, що це матиме погані наслідки для українсько-угорських відносин, йдеться у повідомленні на сайті відомства.

«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремлю та на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року. Угорщині і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи», — йдеться в заяві.

Міністерство повідомило, що 29-30 вересня у Будапешті мало відбутися п’яте засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, але міністр Дмитро Кулеба на нього не поїде.

«Сьогодні МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, адже угорсько-російська газова угода матиме суттєвий вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати її негативні наслідки», — сказано в заяві.

МЗС також збирається звернутися до Європейської комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.

Угорщина домовилася купувати в Росії щорічно по 4,5 млрд кубометрів газу: 3,5 млрд кубометрів будуть йти в країну через Сербію «Турецьким потоком» та його сухопутними відгалуженнями, і ще 1 млрд кубометрів — через Австрію.

Зараз поставки російського газу в Угорщину в основному йдуть зі сторони України (пункт Берегово). За 2020 рік Угорщина імпортувала 8,6 млрд куб. м російського газу.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Армения разрушила 95% памятников Нагорного Карабаха – министр культуры Азербайджана

В период оккупации Армения разрушила 95% азербайджанских исторических и культурных памятников, заявил министр культуры Азербайджана Анар Керимов в интервью...