Катери типу Island для ВМСУ: Україна отримає від США ще три судна  

-

Читайте также

Загалом Сполучені Штати передадуть Військово-Морським Силам України сім патрульних катерів типу Island. Про це повідомив командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. За його словами всі сім катерів зведуть в окремий дивізіон, який базуватиметься у порту Південний (смт Нові Біляри Одеської області), повідомляє «Naval Pages».

Перші два катери подаровані американцями, ВМС України ввели до свого складу у листопаді 2019-го року. Це були Р190 «Слов’янськ» і P191«Старобільськ» (колишні USCGC WPB-1321 Cushing та WPB-1323 Drummond). Церемонія включення до складу ВМСУ третього та четвертого катерів  – P192«Суми» та P193 «Фастів» (колишні USCGC WPB-1307 Ocracoke та WPB-1331 Washington) відбулась 6 грудня 2021 року (фактично до складу українського флоту їх зарахували 29 листопада).

Наразі у США залишається, ще один катер з бортовим номером Р194 (екс-Kiska WPB-1336), якому 15 листопада Президент України присвоїв ім’я Героя України В’ячеслава Кубрака. Ще про два катери, які мають передати Україні наразі нічого не відомо.

Катери типу «Айленд» (Island) будувались корабельнею Bollinger Shipyards у Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки. Побудовано 49 одиниць (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349). Повна водотоннажність катеру складає 168 т, довжина – 34 м. Катер має сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двовальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 вуз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені моторним човном. Штатне озброєння у Береговій охороні США складалось РЛС AN/SPS-73, 25-мм артустановки Mk 38 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ.

Щодо озброєння українських катерів

У лютому 2020 році перші два українські «Айленди» тимчасово озброїли одноствольним варіантом радянської 25-мм артустановки 2М-3М. Дискусії з приводу переозброєння йшли весь 2020 рік, і наприкінці року стало відомо про новий «радянський» варіант – шестиствольні 30-мм установки АК-306 і однотрубні торпедні апарати з торпедами СЕТ-72.

Але вже у липні 2021 року міністр оборони України повідомив, що на всіх українських патрульних катерах типу Island планується встановити американські 30-мм дистанційно керовані артилерійські системи MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster, оптико-електронні системи керування зброєю та інші корабельні системи.

Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ».

Крім американської зброї та оптико-електронної системи керування, катери мають отримати тактичну мережу Link16. Це комунікаційна, навігаційна та ідентифікаційна система, яка підтримує обмін даних між командуванням, літаками, кораблями та наземними підрозділами. Зв’язок здійснюється закритими каналами зв’язку.

Як повідомляла група «ІС», до кінця року ВМС ЗСУ сформують дивізіон з катерів типу «Island».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

США отказались выдавать визу российскому космонавту: стала известна причина

США отказали в выдаче визы российскому космонавту Николаю Чубу. Он должен был проходить подготовку в космическом центре имени Линдона...