ЮНЕСКО констатувало погіршення ситуації в тимчасово окупованому Криму

-

Читайте также

У рамках 210-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО було ухвалено дванадцяте рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», яке констатувало погіршення ситуації на окупованому Кримському півострові. Про це інформує прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Представлена на розгляд Виконради доповідь Генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азулай містить інформацію щодо ситуації на півострові, надані Україною, інституційними партнерами ЮНЕСКО в межах їхньої компетенції, зокрема Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, Представником з питань свободи ЗМІ ОБСЄ та іншими.

Відповідно до висновків, що містяться у доповіді, дані, зібрані Україною та міжнародними організаціями, свідчать про подальше погіршення ситуації із правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Представлена інформація демонструє, що найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини (у тому числі тих, що входять до сфери компетенції ЮНЕСКО), є кримські татари та українці, що піддаються значному тиску з боку окупаційної влади.

У висновках також наголошується, що дії окупаційної влади суттєво загрожують свободі поглядів, совісті та релігії, праву на мирні зібрання та об’єднання, свободі ЗМІ та доступу до інформації, мовним і культурним правам.

У документі також вказується на нанесення окупаційною владою шкоди культурним цінностям, що належать Україні і знаходяться на окупованій території, а також на зниження рівня охорони природної спадщини через незаконні рішення про зміну статусу природних заповідників.

Відповідно до ухваленого рішення, передбачається, що Генеральна директорка ЮНЕСКО представить наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму на 212-й сесії Виконавчої ради за результатами повноцінного комплексного моніторингу.

«Схвалення цього рішення в черговий раз підтверджує міцну позицію міжнародного співтовариства на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави і є важливим інструментом протидії агресивній політиці Росії та елементом консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму», — зазначила перша заступниця міністра Еміне Джапарова.

Зазначимо, що станом на січень 2021 року, ЮНЕСКО здійснила низку місій до України для моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму у сферах науки і інформації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг у сфері культури і культурної спадщини.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, президент України розширив список санкцій щодо російських організацій за рахунок включення в нього ряду музеїв, університетів, наукових установ та громадських організацій, в тому числі, й за незаконні розкопки на території окупованого Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Российские оккупанты обстреляли дом жительницы Травневого: опубликованы фото

Российские оккупанты обстреляли поселок Травневое, об этом сообщил гуманитарный центр Пролиска - Светлодарск со ссылкой на слова социального работника,...