Іранці намагались нелегально придбати в Україні комплектуючі для ПТРК – СБУ

-

Читайте также

Група вихідців з Ірану намагалася налагодити поставки комплектуючих до протитанкових ракетних комплексів. Незаконне переправлення такої продукції до Ірану суперечить резолюції РБ ООН. Контррозвідка СБУ припинила діяльність цього міжнародного угруповання.

Про це йдеться в повідомленні на сайті СБУ.

Для фінансування оборудок використовувались фірми з ознаками фіктивності, зареєстровані в Україні, Ірані, Туреччині, країнах Балтії та офшорах. Зловмисники створили тіньову систему незаконних переказів та переведення в готівку коштів всупереч вимогам законодавства України та поза контролем органів фінансового моніторингу.

 За інформацією спецслужби протиправна діяльність є частиною неофіційної фінансово-розрахункової системи «хавала», яка є незаконною альтернативою офіційним платіжним системам.

Під час проведення обшуків за місцями функціонування так званих бек-офісів «хавали» та проживання зловмисників на Київщині та Дніпропетровській області, правоохоронці вилучили фінансову документацію, печатки і бланки іноземних суб’єктів господарювання, ключі доступу до систем клієнт-банк, обчислювальну техніку, матеріальні і оптичні носії інформації та мобільні пристрої.  Також виявлено гроші у сумі майже 600 тисяч доларів США та 235 тисяч євро.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 2 ст. 201 (контрабанда), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчі дії.

Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучені кошти.

Як повідомляла група «ІС», СБУ викрила «схему» завезення з окупованого Криму електроустаткування.

Свежее

Республіка Чад випустила марку, присвячену підриву кримського мосту

Республіка Чад надихнулася успіхами Укрпошти та випустила марку, присвячену підриву кримського мосту. "Як на мене, вийшло дуже круто" - пише...