Інформаційна війна: СБУ посилює підготовку кіберфахівців

-

Читайте также

Гібридна агресія РФ зобов’язує Україну посилювати напрям кібербезпеки і підготовку кваліфікованих фахівців для протидії новітнім загрозам. Про це йшла мова під час міжнародної конференції, яку організували Національна академія Служби безпеки України спільно з Департаментом кібербезпеки. До дискусії долучилися дипломати, а також представники Консультативної місії ЄС із реформування сектору цивільної безпеки, йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

«Для маніпуляцій громадською думкою РФ використовує технології інформаційно-психологічного впливу. Це один із найбільш небезпечних проявів гібридної війни. Враховуючи ці виклики, Академія вже зараз створює всі умови для поглиблення напряму кібербезпеки та підготовки кваліфікованих фахівців», – заявив ректор Академії Андрій Черняк.

За даними СБУ, спецслужби РФ використовують такі можливості інтернету, щоб здійснювати агресію проти України:

  • кібератаки на державні інформаційні ресурси та стратегічні об’єкти зв’язку і телекомунікацій;
  • створення і наповнення російськими фахівцями пропагандистських ресурсів;
  • блокування Роскомнаглядом українських сайтів, які розміщені на майданчиках іноземних провайдерів і висвітлюють російську агресію на Донбасі;
  • поширення фейків і пропаганда терористичної діяльності через соцмережі;
  • координована робота ботоферм;
  • «телефонний тероризм» – фейкове мінування об’єктів в Україні, яке здійснюється з РФ.

«Для стороннього спостерігача всі ці дії можуть виглядати як не пов’язані між собою. Однак наш досвід свідчить: такі прояви гібридної агресії є скоординованими, реалізуються системно і переслідують єдину деструктивну мету. Наше завдання – комплексно їм протидіяти», – пояснив керівник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олексій Корнійчук.

Він підкреслив, що наразі Служба безпеки сконцентрувалась на перехопленні ініціативи в інформаційному протистоянні зі спецслужбами РФ.

Тільки за останні пів року кіберфахівці СБУ припинили діяльність 16 інтернет-агітаторів, заблокували 8 ботоферм загальною чисельністю понад 35 тис. акаунтів і 58 вебресурсів, на яких поширювали фейковий і деструктивний контент.

За цей період було розпочато 21 кримінальне провадження стосовно посягань на територіальну цілісність України та закликів до насильницької зміни конституційного ладу. Підозри оголошено 19 особам.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше СБУ блокувала діяльність сall-центрів, які надавали послуги компаніям з Росії.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Конгрессе США опубликовали доклад с утверждением о происхождении COVID-19 из лаборатории Китая

Республиканец Мак Маккол представил в Палате представителей доклад с утверждениями о наличии доказательств того, что COVID-19 разработан в лаборатории...