Індія відмовилась від оренди російської атомної субмарини К-152 «Нерпа»: що відомо

-

Читайте также

Індія не продовжила оренду російської атомної субмарини К-152 «Нерпа» проєкту 971И. У складі військово-морських сил Індії підводний човен носив назву INS Chakra (S72), пише «Мілітарний» з посиланням на російські ЗМІ.

Зараз корабель здійснює перехід до Владивостоку. Супровід корабля забезпечує російський великий протичовновий корабель «Адмирал Трицуб» проєкту 1155 Тихоокеанського флоту ВМФ Росії.

Не підтверджену інформацію про відмову Індії від подальшої оренди підводного човна оприлюднили у лютому 2021 року на російському ресурсі BMPD. На той момент підтвердження на офіційному рівні та інших деталей не було.

Атомний підводний човен INS Chakra (колишня «Нерпа») проєкту 971И ВМС Індії була побудована у на Амурському суднобудівному заводі (рос. АО «Амурский судостроительный завод») за угодою між Росією та Індією від 2000 року.

Після спуску на воду акт про передачу субмарини індійській стороні терміном на 10 років підписали 30 грудня 2011 року, а сама передача екіпажу з Індії відбулась 23 січня 2012 року у місті Великий Камінь.

Короткі технічні характеристики підводного човна:

Водотоннажність: 12 770 тонн (підводна)

Довжина: 114,3 метрів

Ширина: 13,6 метрів (найбільша)

Максимальна швидкість: 32 вузли (підводна)

Екіпаж: 72 особи

Автономність: 100 діб

Робоча глибина занурення: 560 метрів

Озброєння: вісім торпедних апаратів та до 40 торпед, мін, крилатих ракет.

За час експлуатації, у вересні 2017-го року на підводному човні INS Chakra (S72) сталась аварія – був пошкоджений обтікач гідроакустичної станції.

У березні 2019 року з’явилась інформація про наміри Індії орендувати у Росії підводний човен проєкту 971 класу «Акула» зі складу військово-морського флоту Росії. В складі Військово-морських сил Індії вона отримає умовну назву Chakra III та мав надійти у розпорядження у 2025 році.

Очікується, що підводний човен пройде капітальний ремонт та модернізацію із встановленням різних систем індійського виробництва Вартість оренди називали у 3 млрд доларів.

Як повідомляла група «ІС», новий літак ВМС Індії вперше злетів з палуби авіаносця.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Індія відмовилась від оренди російської атомної субмарини К-152 «Нерпа»: що відомо

Індія не продовжила оренду російської атомної субмарини К-152 «Нерпа» проєкту 971И. У складі військово-морських сил Індії підводний човен носив...