ЄС готує нову стратегію реагування на загрози у сфері безпеки та оборони

-

Читайте также

Лідери країн-членів Євросоюзу домовилися про розробку та ухвалення спільного так званого «стратегічного компаса» у сфері безпеки та оборони. Про це у п’ятницю, 26 лютого, за підсумками другого дня саміту глав держав ЄС заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. Саміт провели у форматі відеоконференції., пише «DW».

«Ми прагнемо збільшити інвестиції в оборону, а також підвищити цивільний і військовий потенціал і оперативну готовність», — зазначив Шарль Мішель.

За словами президента Європейської Ради, розробка документа має бути завершена до березня 2022 року.

Мета «стратегічного компаса» — визначити, на що повинен бути здатний ЄС при спільній відповіді у певних кризових ситуаціях, а також, до чого він не повинен вдаватися. Також метою документа є досягнення більшої стратегічної автономності, що дозволить ЄС просувати свої інтересі та цінності на глобальному рівні на тлі зменшення впливу США та активізації таких країн як Китай і Росія.

Робота над стратегією заснована на аналізі загроз, завершеному наприкінці 2020 року. Цей секретний документ на основі розвідувальних даних описує, серед іншого, які загрози можуть виникати з боку Росії та Китаю.

До обговорення певних питань під час відеосаміту ЄС приєднався і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 

В останні роки країни ЄС намагаються тісніше координувати свої дії у сфері безпеки та оборони, наприклад, у питанні фінансування спільних оборонних проєктів.

Група «ІС» повідомляла про глобальні горизонти російського тероризму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Оккупанты проведут в «ЛНР» переподготовку 3 тысяч «резервистов»

Глава боевиков "ЛНР" Леонид Пасечник своим псевдоуказом поручил незаконному вооруженному формированию т.н. "Народной милиции" с 17 по 21 мая...