Єпископи Александрійської Церкви одноголосно підтримують визнання ПЦУ: заява митрополита Камеруну

-

Читайте также

Єпископи Александрійської Церкви одноголосно підтримують визнання Православної церкви України. Про це заявив митрополит Камеруну Григорій у листі-відповіді на закиди Управління боротьби з єресями Пірейської митрополії, яке назвало «скандалом найвищої проби» визнання Грецькою Церквою ПЦУ. Про це повідомляє «Духовний Фронт України».

Очільником цієї єпархії є проросійський єрарх Елладської Церкви митрополит Пірейський Серафим, заяви якого нещодавно тиражували всі проросійські ЗМІ. Він заявляв, що в Александрійському патріархаті деякі архієреї та досить велика кількість священників та віруючих нібито були проти визнання ПЦУ.

Як доказ митрополит Серафим навів слова митрополита Камерунського Александрійської Церкви Григорія, який заявив, що одним із факторів, що сприяли створенню так званого «Російського екзархату в Африці», було негативне ставлення деяких митрополитів Александрійського патріархату до визнання ПЦУ.

Позицію митрополита Камеруну Григорія публікує ekklisiaonline.gr.

У відповідь на всі закиди, єрарх попросив митрополита Пірейського Серафима вибачитись за неправдиві слова та повідомив, що всі архієреї Александрійської Церкви визнають ПЦУ, що було підтверджено на останньому Синоді Александрійської Церкви у січні 2022 року.

Варто зазначити, що ця заява повністю розвінчує давніші тези російської пропаганди, які звучали у 2019 році, про те, що рішення про визнання ПЦУ Патріарх Феодор нібито ухвалив самостійно, а багато, чи навіть більшість, єпископів підтримують позицію Москви.

«Керівникам “Управління єресей і релігій” вищезазначеної Митрополії (Пірейська митрополія Грецької ПЦ, — ред.) варто справді розібратися з єресями та релігіями, які діють у нашій країні, і припинити ображати, в замовній манері, Константинопольську Церкву, критикувати та засуджувати рішення пресвітеріанських Патріархатів. Згідно зі своєю добре відомою тактикою, члени цього Офісу виривають слова та фрази від контексту, спотворюють їх та інтерпретують відповідно до власної логіки, представляючи перевернуту реальність або, більш популярно, біле, як чорне, і день, як ніч», – йдеться в листі-відповіді від митрополита Григорія.

«Посилання мого Викладу на єрархію Александрійського Престолу про “внутрішню проблему” тощо, були викликані повідомленнями проросійських ЗМІ про те, що архієпископи Александрійського патріархату нібито підтримують позиції Росії», – продовжує митрополит Камеруну.

«На цьому Синоді не було висловлено розбіжностей з боку Священних Архієпископів щодо питання визнання Автокефальної Церкви України Блаженнішим Папою і Патріархом Александрійським паном Феодором, а також щодо рішень, прийнятих Синодом з питання вторгнення Російського Патріархату на канонічні території Александрійського Патріархату. Решта — продукт хворої фантазії…», — підкреслив єрарх Александрійської Церкви.

«Позиції Старого Александрійського Патріархату висловлюють його Перший, Блаженніший Папа та Патріарх Александрійський пан Феодор, та компетентні Синодальні органи, а не аналізи нібито “схвалених і підтверджених” блогів і нав’язливих мізків».

«Закликаємо преподобного митрополита Пірейського, який несе повну і виняткову відповідальність за те, що виходить з цієї Канцелярії, негайно згадати вищезгаданий текст, суворо докоряти його авторам і вибачитися перед Апостольським Престолом святого Марка (Александрійської Церкви, — ред.), мається на увазі через цю публікацію (мається на увазі публікацію Управління боротьби з єресями Пірейської митрополії, — ред.), а також непристойність вказувати Другому Престольному Патріархату, як йому діяти і поступати».

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Александрійський патріарх закликав повернутись духовенство, що спокусилось на хабарі від РПЦ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Рух “Жовта Стрічка” продовжує спротив ворогам в Енергодарі. ФОТО

Активістів «Жовтої Стрічки» в Енергодарі не зупинить ніякий ворог! Мешканці міста показують свою хоробрість, розповсюджуючи стрічки та патріотичні плакати. Про...