Нещодавно стало відомо про те, що РПЦ планує перебудувати місто Сергієв Посад у великий представницький духовний центр на зразок Ватикану чи Мекки. Про те, що може ховатись за таким собі Московським Ватиканом і які його можливі наслідки, пише «Духовний фронт України».

Варто нагадати, що днями РПЦ звернулася до президента Володимира Путіна з проханням розглянути і підтримати концепцію перетворення міста Сергієв Посад в столицю Православ’я. Така столиця буде включати музей православного мистецтва, молодіжний православний культурний центр, патріаршу богословську бібліотеку, конгрес-центр, готель, найвищий церковний суд, корпус синодальних установ, місіонерський корпус, патріарший будинок прийомів, представництва автокефальних церков і центр православних медіа.

Прогнозований кошторис будівництва складає 120 – 140 млрд. рублів. Більшу частину цих витрат майже 90 % планується взяти із Федерального держбюджету, а інші 10% – із бюджету Московської області. Примітно, що на всю програму благоустрою російських міст за два роки з федерального бюджету було витрачено близько 50 млрд. рублів.

Виникає питання, навіщо ж Росії такі витрати для перебудови одного містечка? Та й взагалі для чого будувати новий духовний центр, адже в самій Москві уже існує низка будівель, котрі виконують адміністративні функції РПЦ. Зокрема, колишня садиба дворян Офросімових у «Чистом переулке», яку РПЦ подарував сам Сталіни у часи Другої світової війни для перетворення в Патріархію, чи ставропігійний Данилів монастир, який у 80-х роках минулого століття був переданий РПЦ для використання його як адміністративного центру Московської Патріархії і це ще не весь список подібних адміністративних будівель. Ми вже не згадуємо ані приморські резиденції чи дачі чи віли Патріарха Кирила, яких багато і поза межами самої Росії. Що ж тепер пробудило бажання будувати ще один величезний і небачений досі новий духовний центр за гроші російських громадян?

Скоріш за все, що таке визначне будівництво тісно пов’язане із планами РПЦ усунути Вселенського Патріарха Варфоломія і посісти перше місце серед Православних Церков. Звичайно, що сам цей план здається доволі дивним і малоймовірним, проте щедрі московські подарунки і інформаційні атаки російських спецслужб, можуть вповні втілити його у життя. До того ж зараз видався і сприятливий момент, адже нещодавній «бунт» почесного Патріарха Філарета із його прибічниками як ніколи зіграли на руку Москві, щоб звинуватити Константинополь у «нєканонічєскіх дєйствіях». Тож як кажуть самі московити: «звезды сошлись», проте тепер не на звичних пагонах під рясою, а в голові Кирила Гундяєва, Іларіона Алфєєва і «іже с німі».

І ось вони вже й думають, як будуть керувати всім православним світом, тому й закортіло їм побудувати свій новий центр, та й так щоб всі аж «ахнули». Не то що там якийсь жалюгідний райончик в Стамбулі під назвою «Фанар», а свій помпезний «Московський ватикан», який би в майбутньому затьмарив би славу і свого католицького попередника. Завдяки такому центру Москва, здолавши б Константинополь, у майбутньому могла б потягатися із самим Папою Римським з метою зниження його впливу і статусу в християнському світі, особливо в Європі. І в цьому немає нічого дивного, адже такий наступ це те саме, що й економічно-політична експансія Кремля в країни ЄС.

Поки що невідомо, чи погодиться Путін будувати за бюджетні кошти цю столицю Православ’я, проте уже зараз неозброєним оком бачимо, що плани у Гундяєва уже перевершують плани самого Наполеона, та чи судилося їм здійснитись побачимо згодом, поки можемо спостерігати як в том же Даниловому монастирі ділять «шкуру неубитого медведя».

Раніше стало відомо про те, що РПЦ готує чергову провокацію проти Варфоломія та України.