ГРУ РФ прикривала діяльність ватажків бойовиків Безлєра та Іваннікова – розслідування

-

Читайте также

США могут переоборудовать легендарные бомбардировщики: что известно

Военно-воздушные силы (ВВС) США могут переоборудовать старые модели стратегических бомбардировщиков B-52 для запуска гиперзвукового оружия. Об этом заявил помощник министра...

Окупанти намагаються дестабілізувати ситуацію в зоні розведення сторін – розвідка

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування ЗС РФ активізувало зусилля, спрямовані на недопущення стабілізації...

Сводка ИС: артиллерия боевиков отрабатывает удары по позициям ВСУ

Оперативные данные группы ИС за период с 5-го по 12-е ноября В период с 5-го по 12-е ноября...

Російська військова розвідка безпосередньо прикривала діяльність ватажків бойовиків Ігоря Безлера та Олега Іванікова. Встановлено, що їм у Росії були видані підроблені паспорти на вигадані прізвища, серії яких мають послідовну нумерацію.

Про це йдеться на сайті Bellingcat в матеріалі «Як Росія видає підроблені паспорти своїм оперативникам в Україні», пише «Укрінформ».

«Безлер — лише один із багатьох російських оперативних працівників, яким російські спецслужби передавали підроблені паспорти під час роботи в Україні. Використовуючи злиті російські бази даних, лише за декількома основними біографічними деталями можлива розкрити підроблену особу оперативника, як це спостерігається з іншим представником ГРУ — Олегом Іваніковим («Андрій Лаптєв»)», — йдеться у матеріалі.

Розслідувачі Bellingcat з’ясували, що Безлеру було видано внутрішній російський паспорт під прізвищем Береговий, з усіма даними (дата народження, ім’я/по батькові) такими ж, як і у справжньої людини, що мешкає в Сімферополі.

«Безлер/Береговий використовував цей паспорт для подорожей по Росії та Україні, як це було виявлено у онлайн-базах даних, що є у вільному доступі, і які показують активність російських авіаперельотів у 2014 році», — вказують розслідувачі.

Вони надають алгоритм розшифровування серій російських паспортів (місце та рік видачі, серійний номер) та доводять, що паспорт «Берегового» (номер 4513078492) видав московський офіс, форма паспорта була надрукована у 2013 році, а сам паспорт був виданий або в 2013, або в 2014 році.

Паспорт «Лаптєва» має номер 4513078464 та відрізняється від паспорта «Берегового» лише двома останніми цифрами. Про підробку паспортів також свідчить і той факт, що в базі даних платників податків РФ немає ідентифікаційних номерів осіб з такими паспортами.

У Bellingcat також вказують, що раніше подібним чином було виявлено, що ГРУ видавало паспорти бійцям приватної військової компанії «Вагнер». Документи були видані в тому ж «паспортному районі», а останні цифри серії паспортів були порядково досить близькі одні до одних, що свідчить про те, що вони були підроблені в один і той самий час.

Як відомо, бойовик Ігор Безлер звинувачується в умисному вбивстві активістів Ігоря Дяківського, Юрія Поправка, Володимира Рибака, він перебуває у розшуку, оголошеному ГПУ. Офіцер ГРУ Олег Іванніков підозрюється у причетності до збиття літака рейсу MH17 на сході України в 2014 році.

Як повідомляла група «ІС», теракт з МН17: встановлені особи бандитів, причетних до трагедії.

Свежее

Оккупанты ведут воздушную разведку позиций ВСУ на Донбассе с применением российских беспилотников

По оперативным данным группы Информационное Сопротивление, противник продолжал активное ведение воздушной разведки с применением БПЛА, в основном,...

Спор с «Нафтогазом» лишил «Газпром» выхода на международные финансовые рынки

Газовая стратегия Кремля последних пяти лет, нацеленная на то, чтобы лишить Украину доходов от транзита газа в Европу, заменив украинскую ГТС «Северным...

Ситуація в зоні ООС: окупанти продовжують обстріли, стало відомо де найбільше

Впродовж доби 13 листопада збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. Окупанти обстріляли позиції підрозділів Об'єднаних сил із заборонених...

Это может быть интересно