Глава ПЦУ Епіфаній розповів, навіщо Кремлю РПЦ

-

Читайте также

Російська Православна Церква потрібна Кремлю в якості інструмента на зовнішньополітичній арені.

Про це заявив глава Православної Церкви України Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

«РПЦ завжди діяла таким чином, як і російська держава. Ми зараз не говоримо суто про РПЦ, це є тиск з боку Російської Федерації, яка активно використовує Церкву як інструмент на зовнішньому напрямку. Тобто Церква діє разом з російською державою. Ми бачимо, як це відбувалося в Елладській Церкві, де єрархи цієї Церкви відкрито заявили під час засідання Архиєрейського Собору, що нам потрібно ухвалити відповідне рішення задля того, щоб цей тиск вже припинився. Вони відвідували, намагалися переконувати їх, тиснути на них і так далі. І тому зараз цей тиск відчувають і інші церкви», — сказав Митрополит Епіфаній.

Разом із тим, Олександрійський Патріарх вчинив по-іншому, каже глава ПЦУ.

«Він побачив, як це відбувалося в Елладській Православній Церкві. Тому він спілкувався з архиєреями і відповідно оголосив це під час Богослужіння, пом’янувши моє ім’я в диптиху задля того, щоб запобігти в майбутньому маніпуляціям і тиску з боку Російської Церкви і російської держави», — зазначив Епіфаній.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше предстоятель ПЦУ повідомив, коли буде перенесено дату святкування Різдва.

загрузка...

Свежее

«Sea Breeze-21»: іспанський військовий гідрографічний інститут формує Casus Belli у Чорному морі

На наших очах формується "Casus Belli", тобто "формальний привід для оголошення війни", під час майбутніх навчань Sea Breeze-21. Другий...