Франція побудує для України 20 патрульних кораблів: подробиці урядового рішення

-

Читайте также

За три роки Державна прикордонна служба України отримає 20 найсучасніших патрульних кораблів французької компанії ОСЕА. Велику Угоду незабаром буде підписано між Урядами України та Франції, після чого Верховна Рада повинна її ратифікувати.

Про це сьогодні, 15 листопада, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє сайт МВС України.

За словами Арсена Авакова, морська ділянка українського кордону на сьогодні найбільш незахищена — ми потребуємо посилення та мобільності на воді. В окупованій АР Крим залишилися бази та 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застарілі та потребують постійного оновлення.

«Тому сьогодні ми презентуємо великий та надважливий структурний проект посилення системи охорони морських кордонів. В рамках якого для потреб Держприкордонслужби Україна закупає 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА», ‑ сказав міністр внутрішніх справ.

Очільник МВС зауважив, що пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України і потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування і погодилась на часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні. Більше того, судна виготовлятимуться з морського алюмінію, тому вони будуть більш легкі та маневрені.

Окрім виробництва та поставок суден, проект включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

Арсен Аваков зазначив, що вартість контракту 136,5 млн євро: «Реалізація проекту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти», ‑ наголосив міністр внутрішніх справ.

Як повідомляла група «ІС», МВС веде переговори з Францією про закупівлю патрульних катерів для прикордонників. Головна вимога проекту — це локалізація виробництва патрульних катерів в Україні.

Свежее

Краще вмерти в Україні, ніж жити в рф: як російська влада мотивує громадян на війну. ВІДЕО

Якщо, скажімо, будь-який середньостатистичний росіянин, який загруз у боргах і не може їх сплатити, не кажучи про те, щоб...