Філіппіни отримали перший фрегат з керованою ракетною зброєю

-

Читайте также

У минулу п’ятницю, 10 липня, на військово-морській базі у затоці Субік у провінції Самбалес ВМС Філіппін урочисто ввели в експлуатацію свій перший в історії фрегат з керованою ракетною зброєю BRP Jose Rizal (FF-150), який був збудований південно-корейською компанією Hyundai Heavy Industries. У церемонії взяв участь президент країни Родріго Дутерте, але через обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, він долучився до події у форматі відеозв’язку, інформує ресурс Ukrainian Military Pages.

Церемонія введення в експлуатацію мала відбутися ще 19 червня, у день народження доктора Хосе Різаля на чиє ім’я був названий корабель. Однак, коли 15 червня корабель прибув у Субік, 65 членам екіпажу довелося пройти двотижневий карантин через позитивний результат тесту на COVID-19 в одного з них.

 

Контракт на будівництво двох легких фрегатів був підписаний між Філіппінами та HHI у жовтні 2016 р., після перемоги компанії на міжнародному тендері.

Вартість контракту була визначена 15,7 мільярдів філіппінських песо (близько 311 мільйонів доларів).

У вказану суму входить лише вартість самого судна, без системи озброєння.

Фрегат «Хосе Рісаль» був спущений на воду 23 травня 2019 року в Ульсані. У листопаді минулого року у південнокорейських водах розпочались морські випробування, які завершились 18 травня.

Наразі на верфі Південній Кореї також будується другий замовлений фрегат – «Антоніо Луна», який заклали у травні 2019-го і спустили на воду на початку листопада.

Філіппінські фрегати є меншою версією фрегатів Incheon (FFX-I), що будуються для південнокорейського флоту.

Фрегат Інчхон

Кораблі мають водотоннажністю близько 2600 тонн, довжину 107 метрів. Енергетична установка за схемою CODAD забезпечує повну швидкість 25 вузлів, дальність плавання 4500 морських миль зі швидкістю 15 вузлів.

 

Корабель озброєний чотирма пусковими установками протикорабельних ракет (ймовірно південнокорейські SSM-700K Haeseong/C-Star від LIG Nex1), двома ЗРК малої дальності SIMBAD-RC від MBDA, 76-мм гарматою головного калібру, 30-мм артустановклю Aselsan SMASH, двома 324-мм тритрубними торпедними апаратами (імовірно K745 Chung Sang Eo / Blue Shark-торпеди від LIG Nex1).

Також на кораблі передбачені, але не встановлені 8-коміркові вертикальні пускові установки для ракет «поверхня-повітря».

Фрегат має вертольотну палубу та ангар для розміщення гелікоптера Leonardo AW159 Lynx Wildcat (дві такі машини замовлені ВМС Філіппін). Більшість радіотехнічних засобів виробництва Thales.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Державний департамент США дозволив Філіппінам купити 6 ударних вертольотів Bell AH-1Z за 450 мільйонів доларів або ж 6 AH-64E Apache за 1,5 мільярда доларів.

загрузка...

Свежее

В Средиземном море завершились одни из наиболее масштабных учений НАТО: подробности

В Средиземном море завершились учения POLARIS 21 шести стран-членов НАТО. Учения стали одними из наиболее масштабных военно-морских маневров в...