ФБР затримало сотні злочинців завдяки «таємному» месенджеру: деталі операції

-

Читайте также

Правоохоронці Австралії та Федеральне бюро розслідувань США масово затримали понад 800 людей у 18 країнах, яких підозрюють в різноманітних злочинах. Про це йдеться у матеріалі видання ВВС.

Масштабна операція стала можливою завдяки мобільному додатку, яким користувался представники кримінального світу.

Месенджер під назвою ANOM позиціонувався і рекламувався як повністю безпечний, конфіденційний і такий, який неможливо зламати. Саме через це ним активно користувалися злочинці.

Вони не здогадувалися, що таким чином потрапили у пастку правоохоронців: додаток ANOM давно негласно контролювався ФБР.

Завдяки ANOM правоохоронці тривалий час мали доступ до листувань злочинців, в яких фігурували, зокрема, розмови про продаж наркотиків, контрабанду, відмивання грошей і вбивства.

В результаті операції було затримано понад 800 людей у 18 країнах світу, в багатьох із них вилучили наркотики, зброю та готівку.

В одній лише Австралії арештували 224 людини, конфіскували близько 4 тонн наркотиків та 35 мільйонів доларів.

Коли ФБР отримала контроль над месенджером ANOM, відомство почало популяризувати його в злочинному світі через агентів, які радили додаток впливовим кримінальним лідерам, а ті, своєю чергою, — своїм підлеглим.

В результаті ANOM стали використовувати представники понад 300 злочинних угруповань у 100 країнах світу.

Поліцейські могли в реальному часі слідкувати за мільйонами повідомлень з описом планів про вбивства, ввезення наркотиків та іншими злочинними намірами.

За словами комісара Федеральної поліції Австралії Ріса Кершоу, завдяки цьому правоохоронці змогли запобігти зокрема багатьом убивствам.

«Доступ до месенеджера дав правоохоронним органам перевагу, якої в них ніколи не було раніше», — заявив Кершоу.

При цьому він зазначив, що ANOM — лише один з великої кількості конфіденційних месенджерів, якими користуються злочинці по всьому світу.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше ФБР повідомило, що проти США застосовують десятки програм-вимагачів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В оккупированный Крым пришла «большая вода»: последствия ливня в Севастополе. ВИДЕО

В города оккупированного Крыма, в частности, в Керчь, Ялту и Севастополь пришла «большая вода». Ночью 18 июня в Севастополе...