Епіфаній розповів про стратегію ПЦУ в інформаційній війні

-

Читайте также

Беларусизация российского протеста: стали известны планы спецслужб РФ   

Российская оппозиция готовит население страны к будущим протестам. Насколько массовыми они будут пока судить достаточно трудно. На текущий момент...

СБУ відзвітувала про захист національної державності. ІНФОГРАФІКА

За напрямом захисту національної державності в минулому році українські суди винесли 192 обвинувальних вироки злочинцям, яких викрила Служба безпеки...

Битва за Балканы: чем закончится газовая война «Газпрома»

Накануне и в первые дни нового года на Балканах происходили очередные важные эпизоды "газовой войны", в которой активно участвует...

Митрополит Епіфаній розповів, якою є стратегія Православної церкви України в інформаційній війні. Про це йдеться у матеріалі видання Український тиждень.

«Наша стратегія дуже проста: показувати правду та ефективно й зрозуміло доносити її до суспільства. Машина російської пропаганди працює проти нас уже не одне десятиліття, але ми навчилися протистояти, і кількість вірян нашої Церкви увесь час збільшується. Про це говорять усі авторитетні соціологічні дослідження на цю тему», – сказав він.

За словами Епіфанія, з деструктивним явищам в інформаційному полі ПЦУ намагається протидіяти, зокрема, спростуваннями міфів і облуди в соціальних мережах та підтримкою об’єктивних медичних і соціальних медійних ініціатив.

«Так, ми чули, що начебто «томосу ніколи не буде», потім — що «з підписами проблема», згодом — що «не буде наступного визнання», а потім ще одного, потім — що воно нібито «неповноцінне» і так далі. А що на практиці? Все це розбивалося об реальність, і наші опоненти переходили до «дискредитації» наступного випадку, забуваючи, що нещодавно казали те саме про попередній», — сказав він.

У реальності ж, зауважив Епіфаній, процес іде, за церковними мірками, доволі жваво, всупереч величезним потугам Москви його заблокувати.

«Наразі ми маємо визнання уже чотирьох помісних церков: Константинопольського патріархату, Александрійського патріархату, Церкви Кіпру та Елладської церкви. З іншими церквами у нас теж відбуваються перемовини, консультації і подекуди співслужіння. Не кажучи вже про неформальні контакти. У ситуації з визнанням час знову грає на нашому боці, адже, окрім російської церкви, жодна не розірвала Євхаристійного спілкування (співслужіння зі спільним причастям, яке є ключовим виразником православної єдності) з тими, хто нас визнав. А раз не розірвали, значить, щонайменше опосередковано визнають їхню і, відповідно, нашу правоту. Оскільки, згідно з церковними канонами, той, хто продовжує співслужіння з порушником канонів, сам стає порушником канонів, то очевидно, що інші церкви офіційно такого порушення не бачать», — розповів митрополит.

Епіфаній додав, що з початком пандемії можливість повноцінних контактів скоротилася, але вони, звісно ж, не припинилися.

«Я не озвучуватиму зараз, із ким саме і на якому рівні ми контактуємо та від кого очікуємо визнання. Можу лише сказати, що якщо хтось стверджує, що процес можна зупинити чи тим паче відмотати назад, то він або навмисно говорить неправду, або погано розуміється на цьому питанні», — сказав предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Епіфаній прокоментував визнання ПЦУ ще однією церквою.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Рейдерство в оккупированном Крыму: чем занимаются деятели «Крыммедстраха»

В понедельник, 18 января, «директор» ялтинского филиала «Крыммедстраха» в очередной раз взломал дверь в квартиру местной активистки Людвики Попадопулу...