Епідемія коронавірусу: ПЦУ опублікувала настанови для священників

-

Читайте также

Православна Церква України опублікувала практичні настанови для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

В документі, опублікованому на сайті ПЦУ, керівництво церкви закликає враховувати та виконувати законні приписи, розпорядження та карантинні обмеження, які впроваджуються державою, органами місцевого самоврядування та органами охорони здоров’я, не допускати як ігнорування реальної небезпеки, так і проявів паніки.

Окрім того, в ПЦУ закликали тимчасово припинити проведення богослужінь у храмах, чи змінювати порядок так, щоби в них брало участь не більше ніж обмежене число осіб.

Божественні літургії в ПЦУ рекомендують проводити за присутності визначеної обмеженням кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції.

Протягом дня храми мають бути відкритими для особистого відвідування і молитви, спілкування зі священнослужителями при додержанні загальних правил. 

Також в ПЦУ зазначають, що на час пандемії достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування.

При наявності можливості та погодних умов дозволяється звершення богослужінь під відкритим небом, біля храмів, при дотриманні правил щодо числа одночасно присутніх та «соціальної дистанції».

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше РПЦ вирішила не закривати храми на час пандемії коронавірусу.

загрузка...

Свежее

«Я живу в «ДНР» и мне стыдно»: как жители ОРДО «существуют» в оккупации

Жители временно неподконтрольных украинскому правительству территорий рассказали, как им приходится жить в ОРДО. Об этом жители оккупированного Донецка пишут...