Експерт прокоментував «новину» Мінюсту РФ про програш «Ощадбанком» апеляції щодо Криму

-

Читайте также

Російський Мінюст поширює «радісну новину» про програш «Ощадбанком» у французькому апеляційному суді справи щодо захопленого в Криму майна банку, яка розглядалася в рамках двосторонньої українсько-російської угоди про захист інвестицій.

Підстава скасування французьким національним судом рішення міжнародного інвестиційного арбітражу, який «Ощадбанк» у РФ виграв у 2018 р., зі слів росіян, полягає у тому що інвестиції «Ощадбанку» нібито були зроблені до 1992 року, а отже вони нібито не охоплюються двосторонньою російсько-українською угодою про захист інвестицій. Про це на своїй сторінці у Facebook пише доктор юридичних наук Борис Бабін.

Такі арбітражні процеси, як правило, проходять без публікації рішень та тим більше — позицій сторін. Тому оголошену РФ підставу коментувати важко, особливо зважаючи на те, що очевидно РФ у 2014 році захопило значущі інвестиції «Ощадбанку», які були сформовані після 1992 року.

Росіяни стверджують, що таке рішення французької апеляції нібито може мати «прецедентний характер» для спорів інших інвесторів. Це точно не так, адже важко уявити собі копіювання аргументів французької апеляції апеляцією шведською або голландською. Адже ці міжнародні арбітражі (як перша інстанція цих спорів) тривають і в Гаазі і в Стокгольмі.

Також озвучений росіянами аргумент про «радянські інвестиції» (якщо він дійсно є ключовим) не застосовний до арбітражів українських приватних компаній, які за визначенням сформували своє захоплене РФ кримське майно після 1992 року.

Втім, для унеможливлення подальших політичних спекуляцій, «Ощадбанку» як державній установі варто невідкладно забезпечити роз’яснення, якщо не своєї позиції у справі то хоча б оприлюднити зміст рішень, які були в ній винесені.

За будь-яким змістом рішення французького суду, воно не впливає на питання юрисдикції України щодо Криму. Це питання інвестиційні арбітражі не аналізують. Також, скоріш за все, «Ощадбанк» піде на касацію, яку буде у французькій національній юрисдикції розглядати касаційний суд.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Стало известно о смерти оккупанта, который воевал против Украины на Донбассе. ФОТО

Из сообщений в социальных сетях стало известно о смерти еще одного оккупанта из Российской Федерации, который воевал против Вооруженных...