Дії окупантів на ЗАЕС можуть призвести до витоку радіації – заява Держінспекції

-

Читайте также

Колегія Державної інспекції ядерного регулювання прийшла до висновку, що дії росіян на Запорізькій АЕС можуть призвести до тяжкого пошкодження ядерного палива із подальшим радіаційним забрудненням довкілля. Про це йдеться у повідомленні НАЕК «Енергоатом» у Telegram.

«Колегія Держатомрегулювання ухвалила рішення про визнання дій військових рф на майданчику ЗАЕС та розміщення військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою безпосередньо поруч із ядерними установками актом ядерного тероризму», — йдеться у повідомленні.

Колегія також постановила у найкоротший термін розглянути на засіданні ліцензійної комісії Держатомрегулювання. питання щодо зупинення/внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС. Крім того, Енергоатом у найстисліші терміни має вжити заходів щодо визначення безпечної конфігурації енергоблоків ЗАЕС в умовах окупації російською армією та ведення бойових дій в районі розташування об’єкта.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше ракети росіян влучили у майданчик поруч з відпрацьованим ядерним паливом на ЗАЕС.

Свежее

Вивозимо трупи десятками: окупанти повідомляють про катастрофічні втрати на Херсонщині

За даними групи «ІС», часто темою розмов окупантів, що знаходяться в Україні, зі знайомими в росії, стають втрати, які...