Деокупація Криму на порядку денному ЄС — МЗС

-

Читайте также

14 грудня у форматі відео-конференції відбувся черговий, восьмий, раунд неформальних консультацій Україна-ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та Севастополя, повідомили у МЗС України.

Перемовини відбулися на рівні вищих посадових осіб міністерств і відомств України та Європейської служби зовнішньої діяльності і Європейської Комісії. Сторони здійснили детальний обмін думками щодо усього спектру триваючої окупації півострову Росією в порушення міжнародного права, зокрема порушення прав людини, актуальних аспектів безпекової ситуації в та навколо Криму, руйнування російськими окупантами культурних об’єктів та заповідників, незаконного видобутку корисних копалин тощо, а також обговорили поточний стан справ у сфері невизнання ЄС незаконної анексії АРК та м. Севастополь у порівнянні з ситуацією перед попереднім раундом консультацій.

Під час обговорення стану реалізації ЄС політики невизнання та санкцій у контексті посилення уваги щодо їхньої належної імплементації з боку країн-членів ЄС, Еміне Джапарова, зокрема, привернула увагу до відвідання окремими європейськими політиками окупованого Криму та випадків незаконного ведення бізнесу в окупованому Криму деякими європейськими компаніями. У цьому зв’язку вона наголосила, що українська сторона і надалі не залишитиме такі порушення без належної уваги. 

Зі свого боку представники Єврокомісії підкреслили послідовність офіційного Брюсселя у питанні дотримання політики невизнання та санкцій, а також те, що наявна інформація про порушення постійно аналізується.

Обговорюючи зростаючу мілітаризацію півострову, українська сторона детально поінформувала про кроки Росії в контексті постачання озброєнь та засобів, здатних переносити ядерну зброю, розміщення військового персоналу та захоплення колишніх об’єктів зберігання ядерної зброї. Було наголошено, що масштабна мілітаризація півострова посилює безпекові загрози як для Азовсько-Чорноморського, так і Середземноморського регіонів.

Крім того, європейським партнерам була представлена концепція ініціативи української сторони Кримська платформа, яка покликана стати новим діалоговим інструментом деокупації Автономної Республіки Крим. Було обговорено шляхи та інструменти залучення ЄС до її роботи.

Консультації Україна-ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь проводяться щорічно, починаючи з 2014 року.

Як повідомляла група «ІС», за словами генерала Годжеса, Путін має відчувати небезпеку в Чорному морі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В День победы жители РФ предпочли смотреть в кинотеатрах легкую комедию вместо патриотического блокбастера

Самым популярным фильмом в российских кинотеатрах 9 мая стала комедия «Прабабушка легкого поведения. Начало» про агента КГБ, переодевающегося в...