Демократичний світ не прийме спробу кремля змінити кордони в Європі, — Штайнмаєр

-

Читайте также

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про те, що Німеччина та Захід загалом ніколи не сприймуть чергову спробу кремля змінити кордони в Європі та продовжать підтримувати Україну у її справедливій боротьбі.

Про це він сказав, вручаючи 30 вересня в палаці Бельвю ордени «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» напередодні Дня німецької єдності, передає Укрінформ.

«Режим путіна посилює ескалацію все далі й далі, навіть сьогодні, з анексією чотирьох українських областей — Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької — після незаконних фіктивних референдумів цього тижня. Ми не приймемо ці нібито «результати», ми не приймемо цих зсувів кордонів», — наголосив глава німецької держави.

Він підкреслив, що ця війна – це не тільки війна проти України, вона також є нападом на міжнародне право та на цінності ліберальних демократій.

«Отже, відповідь може бути лише одна: ми з Україною, разом з нашими європейськими сусідами; ми повинні продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це необхідно — фінансово, гуманітарно, політично та військово», — заявив Штайнмаєр.

Президент зазначив, що є щасливим з того, що вже 32 роки німецька держава є возз’єднаною. Але цьогорічні святкування, за його словами, затьмарені гірким усвідомленням: мрія про «спільний дім Європа» Михайла Горбачова, який нещодавно помер, а за життя зробив вирішальний внесок у мирне возз’єднання ФРН, «мрія, яка давно підживлюється новим націоналізмом, новими репресіями та насильством, стала віддаленою перспективою, адже жорстоко знищена загарбницькою війною росії в Україні».

«24 лютого, коли держава, що володіє ядерною зброєю, розв’язала найжорстокішу загарбницьку війну в Європі, атакувавши незалежну сусідню країну, знаменує собою епохальний перелом. Ми всі спустошені цією війною, яка принесла стільки страждань і руйнувань народу України, перетворила цілі міста на руїни і змусила мільйони людей тікати», — заявив президент ФРН.

Він звернув увагу і на такий виклик, як дедалі гостріші дебати між ліберальними демократіями та авторитарними режимами. «На це також може бути лише одна відповідь: ми повинні зробити нашу демократію більш стійкою, стійкою зовні, але також і внутрішньо», — сказав Штайнмаєр. Він зазначив, що багато людей бояться майбутнього, того, що принесе осінь, що принесе зима, «до яких засобів ще вдасться путін».

Главу ФРН турбує те, що популісти намагаються використати ці страхи. Він підкреслив, що не можна дозволити цим силам використовувати кризу, щоб підірвати основи демократичної правової держави, треба рішуче цьому протистояти.

Група ІС повідомляла про те, що Пентагон планує створити нове командування в Європі для координації допомоги Україні.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

СБУ викрила високопосадовців з митниці, які блокували вивезення зерна до ЄС

Служба безпеки продовжує комплексно протидіяти системним загрозам управлінню державою в умовах війни. В результаті слідчо-оперативних дій на Київській, Львівській...